Birleşik Krallık polisi bir Lizard Squad üyesini yakaladı

sony-playstation-4-dualshock-00005

PlayStation ve Xbox sunucularını çökerten siber saldırının ardından resmi makamlar, saldırıyı üstlenen Lizard Squad’ın üyelerinin peşine düşmüştü. Yılbaşından önce Birleşik Krallık polisi, Londra’da yaşayan ve grupla bağlantısı olduğu iddia edilen bir kişiyi yakalamış, ancak söz konusu operasyonun PayPal’e düzenlenen bir siber saldırıyla bağlantılı olduğu belirtilmişti.

Birleşik Krallık polisi tarafından bugün (16 Ocak 2015) yapılan açıklamada PlayStation ve Xbox sunucularına düzenlenen saldırıyla bağlantısı olan bir kişinin izinin tespit edildiği ve şüphelinin Güney Doğu Bölgesel Organize Suç Birimi’nin (SEROCU) Siber Suç Masası tarafından yakalandığı belirtildi. 18 yaşındaki şüphelinin 2014’ün sonunda PlayStation ve Xbox sunucularına düzenlenen DDoS saldırısıyla bağlantısının olduğu doğrulandı.

Yapılan açıklamada, şüpheli şahsın Southport’ta yakalanması sürecinde SEROCU ile FBI yetkililerinin işbirliğine gittiği ifade edildi. Şüpheli şahıs siber korsanlık faaliyetlerine ek olarak tehdit iddiasıyla da suçlanıyor.

SEROCU’nun Siber Suç Masası yöneticisi Craig Jones, halen soruşturmanın ilk safhalarında olduklarını ve yapılacak çok işin olduğunu dile getirdi. Jones siber saldırganların tespiti konusunda FBI ile yakın çalışmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...