BiP için beklenen Durum bırakma özelliği geldi

Turkcell’in anlık mesajlaşma uygulaması BiP’e kullanıcıların da talep ettiği Durum özelliği eklendi. BiP kullanıcıları bundan böyle Durum menüsüne tıklayarak video ya da fotoğraflarını, Instagram hikâyelerine benzer formatta paylaşabilecek ve paylaşılan durumları izleyebilecek.

Operatörün belirttiğine göre, BiP’in yeni Durum özelliğiyle artık anlık olarak video ve fotoğraflarını paylaşmak, paylaşılacak fotoğrafların üzerine yazı, resim, emoji eklemek ve paylaşılan durum’ları takip ederek sosyalleşmek mümkün.

Yeni özellik sayesinde BiP kullanıcıları Durum menüsüne geldiklerinde o an çektikleri veya telefonlarındaki galeride bulunan fotoğraf veya videoyu paylaşabilecekler. Ayrıca durum’larını görüntüleyen kişileri de görebiliyorlar. Bu sekme üzerinden ‘durum’ paylaşan kullanıcılar, rehberlerinde kayıtlı diğer kişilerin durumlarını da görebiliyor ve aynı zamanda diğer kişilerin ‘durum’larına cevap yazarak sohbet penceresine de geçebiliyorlar.

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Türkiye’nin iletişim platformu BiP’i kullanıcılardan aldığımız geri dönüşler doğrultusunda sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Son olarak eklediğimiz ‘Durum’ özelliği konusunda kullanıcılarımızdan yoğun bir talep vardı. Biz de bu talep doğrultusunda geliştirmelerimizi tamamladık. Turkcell olarak yıllardır ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı’ prensibiyle hareket ediyor, sunduğumuz tüm ürün ve hizmetleri bu doğrultuda geliştiriyoruz. Kullanıcılarımızdan gelen talepler, bizim için her zaman önemli ve öncelikli. Bu talepleri dikkate alarak uygulamamızı üstün altyapımız ve teknolojimizle geliştirmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de bu doğrultuda BiP’e fark yaratan yeni özellikler eklemeyi sürdüreceğiz.” dedi.

BiP’in öne çıkan diğer özellikleri

BiP’in kullanıcı verileri Turkcell’in Türkiye’deki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde korunuyor. BiP’te 15 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşmenin yanı sıra HD fotoğraf paylaşım seçeneği de mevcut. ‘Anlık çeviri’ özelliği sayesinde mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeye imkân veren BiP’in afet durumlarında kullanıcıların yakınlarıyla konumlarını ve durumlarını tek tuşla paylaşabilmelerini sağlayan Acil Durum Butonu da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi 14 Pro'nun şarj hızı için beklenen doğrulama geldi

Dünya genelinde operatör fark etmeksizin herkesin kullanabildiği BiP’in ‘grup taşıma’ özelliği sayesinde, kullanıcılar daha önce kullandıkları mesajlaşma uygulamasındaki gruplarını ve sohbet geçmişlerini hızlı ve kolay şekilde BiP’e aktarabiliyor. Kullanıcılar BiP’e mevcut sohbet gruplarını aktarırken grupta daha önce BiP’i yüklemiş olan kullanıcıları da tek tek seçmek zorunda kalmadan uygulamaya otomatik olarak ekleyebiliyor.

Durum özelliğini denemek isteyenler BiP’i buraya tıklayarak yükleyebilir veya mevcut uygulamalarını son sürüme güncelleyebilirler.