Bethesda Starfield ve Redfall’un çıkışını erteledi

google news abone ol

Bethesda uzun süredir beklenen yüksek profilli iki oyunun açıklanan tarihlerde oyuncularla buluşamayacağını duyurdu. Microsoft’un sahibi olduğu Bethesda, bilimkurgu RPG oyunu Starfield ve Arcane’in shooter formatındaki oyunu Redfall’un çıkışını 2023’ün ilk yarısına bıraktı.

Bethesda’nın açıklamasında geliştiricilerin inanılmaz hedeflerinin olduğu ve bu nedenle “en iyi ve en canlı” deneyimin sunulması için ekstra zamana ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Stüdyo kısa süre içinde iki oyunun sunacağı deneyimlerle ilgili detaylı paylaşımlar yapma sözü verdi. Normal şartlar altında Starfield 11 Kasım’da, Redfall ise yaz mevsimi içinde oyuncularla buluşacaktı.

Starfield ve Redfall’un çıkışlarını 2023’e erteleyen Bethesda, böyle bir karar alan tek oyun şirketi değil. Nintendo Zelda: Breath of the Wild’ın takipçisinin, EA ise yeni PGA Tour oyununun çıkışını 2023’e ertelemişti.

Ancak bu erteleme kararının Bethesda’yı daha fazla etkileyeceği söylenebilir. Özellikle Starfield’ın Bethesda’nın Microsoft’un şemsiyesi altında yapabileceklerini göstermesi açısından önem taşıdığı belirtiliyordu. Starfield’ın çıkışının ertelenmesi, Bethesda’nın asıl güç testi için de biraz daha beklemek gerekeceği anlamına geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR