Teknoloji

Belkin’den MagSafe destekli araç içi kablosuz şarj aksesuarı

belkin magsafe boost charge pro

Belkin cuma günü, araç içi kullanıma uygun ilk resmi 15W MagSafe şarj aksesuarının duyurusunu yaptı. MagSafe özellikli Belkin Boost Charge Pro Wireless Car Charger araç içi şarj aksesuarı, uzun zamandır bu kablosuz şarj teknolojisini destekleyen bir aksesuar bekleyenlerin aradıkları ürün olacaktır.

Aslında piyasada çeşitli manyetik araç şarj çözümleri de var, ancak bu, uyumlu MagSafe özellikli iPhone modelleri için tam 15 W şarj sağlayan ilk çözümdür. Yurt dışı fiyatı 100 dolar olan Boost Charge Pro Kablosuz Araç Şarj Cihazı, otomobillerin içindeki havalandırma ızgarasına takılmak üzere tasarlanmıştır. Yatay veya düşey modda kullanılabilir, bir USB-C kablosu ve bir araba çakmak soketine takılabilen bir CLA şarj cihazı ile birlikte gelir.

Belkin, MagSafe özellikli Boost Charge Pro Kablosuz Araç Şarj Cihazını yalnızca yurt dışındaki Apple online mağazada satıyor. 14 Kasım’da resmi olarak satışa çıkacak olan ürünün siparişi şimdiden verilebiliyor. Ne yazık ki, henüz Türkiye için bu ürünün satışları açılmamış görünüyor.

Belkin MagSafe aksesuarına alternatif, ancak şarj etmeyen bir seçenek

Belkin MagSafe cihazına erişemeyenler için; MagSafe desteğinin beraberinde getirdiği yüksek güçlü mıknatısından yararlanarak otomobillerinde iPhone’larını daha rahat kullanmak isteyenler için Amazon.com.tr’de ESR HaloLock manyetik araç cep telefonu tutucu uygun bir seçenek olabilir. Bu ürün Belkin’inki gibi kablosuz olarak şarj etmiyor, ancak iPhone’larını navigasyon ve benzeri işlerde daha rahat kullanmak isterseniz, iPhone’a herhangi bir şey yapıştırmadan onu kolaylıkla bir yerlere tutturmanızı sağlayacaktır. Şarj için de ayrı bir aksesuar satın almalısınız.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER