BBC’nin Londra 2012’ye özel internet sayfası 29 milyon video görüntüleme isteği ile rekor kırdı

BBC'nin Londra 2012'ye özel internet sayfası 29 milyon video görüntüleme isteği ile rekor kırdıLondra 2012 Olimpiyat Oyunları tüm heyecanı devam ederken, oyunların Birleşik Krallık’taki resmi yayıncısı olan BBC de kendisine ait oyunlarla ilişkili bazı istatistikleri kamuoyu ile paylaştı. BBC’nin 24 saat canlı yayın sağlayan Red Button servisinden 17 milyon kişinin en az 15 dakika boyunca faydalandığı belirtilirken, kurum toplam video görüntüleme isteği sayısını ise 29 milyon olarak açıkladı.

BBC’nin oyunlara özel sayfası daha evvelki olimpiyat özel sayfalarının ziyaretçi sayısını da net bir biçimde geride bırakmış durumda. İlk hafta yayınında tekil ziyaretçi sayısı 18 milyon gibi oldukça yüksek bir orana ulaşırken, günlük trafik Birleşik Krallık içinde 8 milyona kadar ulaştı. Küresel trafikte ise bu rakam 10.4 milyon olarak kaydedildi. Bu rakamlar daha evvel Birleşik Krallar içinde 5.7 milyon, küreselde ise 7.4 milyon seviyesinde idi. Sitenin ziyaretçilerinin en çok ilgi gösterdiği müsabaka ise Mark Cavendish’in de yarıştığı Erkekler Bisiklet Yol Yarışı oldu. Yarışı BBC’nin Londra 2012 özel sayfası üzerinden 1.3 milyon kişi takip etti. Oyunları mobil platformlardan takip edenlerin oranı %33’e erişirken, BBC’nin olimpiyatlara özel iOS ve Android uygulamalarının 1.5 milyon kez indirildiği belirtildi.

İlgili >> BBC

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun