Baby Shark YouTube’un en çok izlenen videosu oldu

Son yılların popüler çocuk şarkısı Baby Shark, YouTube üzerinde 7 milyar 48 milyon izlenme sayısına ulaştı ve “YouTube’un şimdiye kadar en çok izlenen videosu” unvanının sahibi oldu. Söz konusu unvan, üç yıldan biraz daha uzun bir süredir Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin seslendirdiği Despacito’nun video klibindeydi.

Dünyanın dört bir yanından milyarlarca çocuğun durmadan dinlediği bir şarkının videosunun bu unvanı almasına pek şaşırmamak gerekiyor. Baby Shark, çocuk sahibi olmayan yetişkinlerin bile aklında yer edinmiş durumda.

Baby Shark’ın zirveye giden yolunun ise ilginç olduğu söylenebilir. The Verge sitesinin haberine göre; Baby Shark, geçtiğimiz nisan ayında YouTube’un en çok izlenen videolar listesinde yedinci sıradaydı. Videonun o dönemki izlenme sayısı ise 2.5 milyar seviyesindeydi. Aradan geçen yedi aylık dönemde izlenme sayısı yüzde 181 oranında artan video, pop şarkılarını geride bırakarak zirveye çıkmayı başardı.

Baby Shark, en çok izlenen YouTube videoları listesinde üst sıralarda yer alan tek çocuk içeriği değil. “Maşa ve Koca Ayı” ile “Johny Johny Yes Papa” şarkıları da hâlihazırda listenin beşinci ve altıncı sıralarında bulunuyor. Baby Shark’ın zirvedeki yeri de daha uzun süre sağlam kalacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix'in abone artış hızı düşüyor, kârı artıyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...