Teknoloji

ASUS’un ince ve hafif dizüstü bilgisayar serisi ZENBOOK Türkiye’de kendini gösterdi – Galeri (güncellendi)

Intel’in ince ve yüksek performanslı dizüstü bilgisayar projesindeki ortaklarından biri olan ASUS’un ultrabook adı verilen segmente üye ilk ürünleri ZENBOOK markası altında lanse edilmişti. Geçtiğimiz ay yurtdışında lansmanı yapılan bu yeni segmentin üyeleri Türkiye’ye de çıkarma yaptı.

ASUS ZENBOOK’un tasarımı en büyük rakibi MacBook Air’ı andırıyor. MacBook Air’ı beğenen ancak fiyatı ve OS X’e soğuk bakışı nedeniyle bu ürünü tercih etmeyenler için ASUS ZENBOOK iyi bir alternatif gibi görünüyor. Intel işlemcilerle sunulan bu dizüstünün kalınlığı 9 mm’den başlayıp öne doğru gelindiğinde 3 mm’ye kadar düşüyor. İki haftaya kadar beklemede kalabilen bu ürün “instant-on” adı verilen özellik sayesinde uyku modundan iki saniye içinde çıkıyor. ASUS’un ZENBOOK modellerinde SonicMaster ses teknolojisinin kullanılıyor olması onu diğer modellerden farklılaştırıyor.

ASUS ZENBOOK’un Türkiye lansmanının yapılmış olması bu yeni dizüstü bilgisayarların yakın zamanda Türkiye’de olacağının bir habercisi sayılabilir. Ancak ASUS’un konuyla ilgili olarak yayınladığı ve aşağıda bulabileceğiniz basın bülteninde kesin fiyat veya piyasaya çıkış tarihiyle ilgili bilgi yer almıyor.

Güncelleme: ASUS ZENBOOK’un satışına Vatan Bilgisayar ve Hepsiburada.com üzerinde başlandı. Aralık ayının ortalarında ise bu modelleri her yerde bulmak mümkün olacak.

Galeri: ASUS ZENBOOK
[nggallery id=727]

BASIN BÜLTENİ

ASUS ZENBOOK İLE AŞKA DAVET EDİYOR!

Teknolojinin dayattıği tasarımları farklı ve kendine özgü çizgileri ile harmanlayarak teknolojide modayı oluşturan ASUS, Intel’in oluşturduğu Ultrabook konseptine en dikkat çekici ürünü ZENBOOK ile dahil oluyor.

Teknolojik gelişim ile daha iyi bir yaşam arasındaki dengeyi bulmak adına zaman harcayan insanlar tarafından tasarlanan ZENBOOK, ZEN felsefesinden ilham alıyor. Yüksek kalitede ve çok ince olan bir saatin tasarımından esinlenerek yaratılan ZENBOOK teknoloji ile olan ilişkisine daha fazla anlam arayanlara sunulan ilk dizüstü bilgisayar olarak sunuluyor. ZENBOOK sade tasarıma, rakipsiz performansa, sınırları yeniden belirleyen ses düzeyine ve çevreye duyarlı olarak tasarımında 4 inanılmaz ilkeyi prensip ediniyor.

Görüntüsünde teknoloji ve sanatı harmanlayan ASUS ZENBOOK, gümüş dış paneli ve merkezinde yer alan ışık halesiyle duyuları heyecanlandırıyor. Kalınlığı ön kısımda 3mm, arka kısımda ise 9mm olan ZENBOOK’un dış hatlarındaki zariflik, onu sınıfında en ince Ultrabook haline getiriyor. Açısal uyumu ile farklı tasarım oluşturan ZENBOOK bir tarafını keskin, bir tarafını ise yumuşak dönüşle sonlandırılıyor. Yumuşak görünüm için gövdesine uyumlu bir klavye kullanan ZENBOOK, ufak boyutlarına karşın rahat bir kullanım sağlamak adına çoklu dokunmatik bir touchpad’e sahip olarak geliyor.

ZENBOOK  “instant-on” özelliği ile sisteme iki saniye içinde dönüş yaparken, 2 hafta gibi normal standartlara göre 4 kat daha uzun stand-by süresi ile dikkat çekiyor. İnce yapılı ve şık olmasına rağmen etkileyici ve teknolojiden ödün vermeyen donanımıyla da göz dolduran ZENBOOK, mobil kullanım için optimize edilmiş 2. Nesil Intel® Core işlemci kullanıyor. SATA revizyonlu 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth V4.0 ve USB 3.0 donatılan ZENBOOK, USB Charger+ teknolojisi ile USB’den şarj olan mobil cihazları USB 3.0 portundan, PC kapalıyken de şarj edebiliyor.

Tüm bu teknolojileri yerleştirebilmek için eşsiz bir bakır fin tasarımı ile V şeklinde kanal kullanarak özel soğutma teknolojisine sahip ZENBOOK, batarya ömrü % 5’in altına düştüğünde veri kaybını engellemek için tüm dosyaları kaydediyor.

En az seviyede enerji tüketen ZENBOOK, ASUS patentli Super Hybrid Engine II teknolojisini kullanarak, pil ömrünü akıllıca koruyor ve diğer UltraBook tasarımlarına göre %25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.

Sadece çalışmak için değil aynı zamanda eğlence için de kullanabilen ZENBOOK, ASUS’un N serisi notebooklarında kullandığı SonicMaster ses teknolojisini kullanıyor. ASUS Golden Ear takımının donanım ve yazılımı ile optimize edilen SonicMaster ses teknolojisi çok geniş bir ses sistemi oluştururken, kullanıldığı alana pürüzsüz bir ses aktarımı sağlıyor.

Basit, zarif ve tümüyle incelikli olan ASUS ZENBOOK, teknoloji evriminin son safhasında hem arkadaşınız hem de kılavuzunuz oluyor.

İLGİLİ HABERLER