Asus VR Computex 2016’da gözler önüne çıktı

asus vr
Görsel: The Verge

Asus dizüstü bilgisayar, bilgisayar-tablet melezi, akıllı telefon ve robot tanıttığı Computex 2016 etkinliğinde sahnede tanıtmadığı bir ürünü, demo alanında gözler önüne çıkardı. Şirketin “Asus VR” adını taşıyan sanal gerçeklik başlığı, demo alanında bir camın arkasından da olsa gösterildi.

Deri kayışlarıyla dikkat çeken sanal gerçeklik başlığı hakkında detay paylaşılmazken, deri kayışın varlığı Asus’un dış görünüşe de önem verdiği yorumlarını beraberinde getirdi.

Akıllı telefon üreticileri için sanal gerçeklik başlığı üretmek bir tür zorunluluk halini aldığı için Asus’un gözler önüne çıkardığı başlığı tam teşekküllü hâle getirmesi ve piyasaya sürmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak Asus cephesinden daha önce gelen “Artırılmış gerçekliği sanal gerçeklikten daha ilginç buluyoruz.” açıklaması ve 2016 içinde piyasaya artırılmış gerçeklik başlığı sürme planı, Asus VR’ın kısmen “sürpriz” olarak tanımlanmasına neden olabilir. Tayvanlı üreticinin artırılmış gerçeklik başlığı planını ne zaman hayata geçireceği halen merak ediliyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...