Asus uygun fiyatlı dört akıllı telefon üstünde çalışıyor

Asus CEO’su Jerry Shen 2018’in sonunda istifa ettiğinde şirket akıllı telefon pazarındaki odak noktasını amiral gemisi cihazlara ve ROG serisi oyun telefonlarına kaydırmıştı. Ancak şirket 2019’un ilkbaharına kadar Zenfone Live (L2) gibi modelleri piyasaya sürmeye devam etmişti. Ancak bu telefonlar, Asus’un uygun fiyatlı en popüler cihazlarından biri olan Zenfone Max Pro (M2)’nin gördüğü ilgiye yaklaşamamıştı.

Yeni bir sızıntı, Asus’un yeniden strateji değişikliği yapmaya hazırlandığını gösteriyor. Bu sızıntıda Tayvanlı üreticinin “Lito”, “Lagoon”, “Bengal” ve “Scuba” kod adlı işlemcilere sahip dört cihaz üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. Bu kod adlarının hangi işlemciler için kullanıldığı biliniyor. Dolayısıyla Asus’un üzerinde çalıştığı telefonların kategorileri konusunda fikir yürütmek de kolaylaşıyor.

“Lito” kod adı Snapdragon 765/765G için kullanılıyor. “Lagoon” kod adının ise Snapdragon 690’u temsil ettiği düşünülüyor. Bu işlemcileri taşıyan modellerin orta segmentin daha üst kısmında konumlandırılması muhtemel görünüyor.

“Bengal” ve “Scuba” konusunda ise sinyaller biraz daha zayıf hâle geliyor. Bengal’in Snapdragon 662 veya Snapdragon 460 için kullanıldığı düşünülüyor. Scuba’nın ise Qualcomm Snapdragon 200 serisinden bir işlemci olduğu tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 çentiği yüzde 25 oranında daha küçük olacak

Asus markalı bu dört gizemli telefon hakkında bilinenler şu an için bunlarla sınırlı. Ancak önümüzdeki dönemde telefonlara dair yeni detaylarla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...