Teknoblog Donanım ASUS Türkiye pazarına sunacağı masaüstü sistemleri tanıttı – Galeri

ASUS Türkiye pazarına sunacağı masaüstü sistemleri tanıttı – Galeri

asus-pc-turkiye-lansmani-00001Anakart gibi donanım bileşenleri dendiğinde akla gelen ilk şirketlerden olan, son zamanlarda adını tabletlerle, özellikle Eee Pad Transformer ile fazlasıyla andığımız ASUS yeni masaüstü bilgisayarlarını Türkiye’de piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bugün tanıştığımız dört yeni model hem eğlence hem de oyun keyfini sahiplerine yaşatmayı amaçlıyor. Üstelik bu modeller ASUS’a özgü EPU teknolojisi sayesinde yüzde 40 oranında enerji tasarrufu da yapabiliyor. Bunun yanı sıra Q-Fan teknolojisi sayesinde daha sessiz çalışma imkânına da sahip.

ASUS’un masaüstü bilgisayarlarının tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan ASUS PC Ülke Ürün Müdürü Erkan Genç, tablet bilgisayar satışlarının artmasıyla birlikte insanların taşınabilir ürün seçiminde bu segmente yöneldiğini, bu durumun da evde masaüstü bilgisayar bulundurma eğilimini yeniden yukarı yönde harekete geçirdiğini belirtti. Genç’e göre masaüstü bilgisayarlar yüksek performans ve gerçek oyun deneyimi sunuyor, yüksek kapasiteli ve güvenli bir depolama ortamı ihtiyacını karşılıyor, kolay bir şekilde yükseltilebiliyor ve uygun fiyat/performans oranı sunuyor.

 

ASUS bugün CG-8250-TR002O,  CM-6830-TR001M, CM6730-TR00AM ve CP6230-TR001M modellerini görücüye çıkardı. Bu modellerden CG-8250 Intel’in ikinci nesil, 3.4 GHz’lik dört çekirdekli Core i7 2600 işlemcisini bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra 1 GB DDR5 bellekli ASUS GeForce GT540 ekran kartı, 8 GB RAM (32 GB’ye kadar arttırılabilir), 1 TB’lık sabit disk, Blu-ray kombo sürücü, Wi-Fi kart+anten ve iki adet USB 3.0 portu, Windows 7 Home Premium gibi öne çıkan  özelliklerle geliyor. Gösterim alanında bir oyunla birlikte sunulan bu masaüstü bilgisayarın oyun esnasında sunduğu akıcı ve gerçekçi grafikler oldukça ilgimizi çekti.

Galeri: ASUS’un Türkiye’de Satışa Sunacağı Masaüstü Bilgisayarlar
[nggallery id=637]

Diğer model CM-6830’da ise 2.8 GHz’lik dört çekirdekli Intel Core i5 ikinci nesil işlemci, 4 GB RAM (maks. 8 GB), 1 GB DDR3 bellekli ASUS NVIDIA GeForce G405 ekran kartı, DVD-RW sürücü, 500 GB’lık sabit disk, 2 adet USB 3.0 ve Windows 7 Home Basic gibi temel özelliklere sahip. CM6730’da ise CM6830’daki 2.8 GHz’lik Core i5 işlemcinin yerini 3.1 GHz’lik Core i3 işlemci alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Asus ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden espor için iş birliği

CP6230 modelindeyse 2.6 GHz hızında çalışan Intel G620 işlemci, 4 GB RAM (maks. 8 GB), 1 TB’lık sabit disk, 1 GB DDR bellekli ASUS NVIDIA GeForce G405 grafik kartı, DVD-RW sürücü, WiFi kart+anten, 2 adet USB 3.0 portu ve Windows 7 Home Basic işletim sistemi gibi teknik özellikler bulunuyor.

Görücüye çıkan tüm modellerin ön panelinde altısı bir arada kart okuyucu, mikrofon ve kulaklık girişleri yer alıyor. CP6230 modelinde USB 3.0 portları ön panele yerleştirilmişken, bu portlar diğer modellerde arkapanelde yer alıyor. CG8250 ve CP6230 modellerinde RF kablosuz klavye ve fare ikilisi sunulurken, diğer modellerde bunun yerine kablolu çeşitler tercih edilmiş. Bunun yanında tüm modellerde birer adet HDMI portu da yer alıyor.

Tüm modellerde PC-cillin 2010 deneme sürümü, Office 2010 Starter, Nero 9 Essentials, Microsoft Pack ve Adobe Reader yazılımları yüklü geliyor. Bunun yanı sıra ASUS’a özel AI Manager, My Logo2, Update, Q-fan, @vibe ve AI Suite II gibi uygulamalar sunuluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz