Asus’un en yeni oyun telefonları ROG Phone 7 ve ROG Phone 7 Ultimate tanıtıldı

google news abone ol

Asus ROG Phone 7 ve ROG Phone 7 Ultimate adını taşıyan en yeni akıllı oyun telefonlarını gözler önüne çıkardı. Her iki akıllı telefonun da kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye eşlik eden RAM seçenekleri 16 GB LPDDR5X’e, depolama alanı seçenekleri ise 512 GB UFS 4.0’a kadar uzanıyor.

Peki ROG Phone 7 ve ROG Phone 7 Ultimate birbirinden nasıl ayrılıyor? AeroActive adını taşıyan portal, iki model arasındaki temel fark olarak öne çıkıyor. AeroActive, telefonun buhar çemberine doğrudan hava girmesini sağlıyor. ROG Vision ekranı da AeroActive’in arkasına yerleştiriliyor.

Asus yeni amiral gemilerinin oyun performansında ciddi bir gelişim olduğuna dikkat çekiyor. Şirket, GameCool7 adını taşıyan soğutma sisteminin daha büyük ve iyi hâle geldiğini belirtiyor. Boron Nitrit katmanıyla termal verimlilikte yüzde 10’luk bir performans artışı vadedilirken, Snapdragon 8 Gen 2’nin de yüzde 15 oranında bir verimlilik artışı sağladığı belirtiliyor.

Yeni Asus X Modu ve AeroActive Cooler 7 ile ROG Phone 7 Ultimate daha önce başka telefonlarda görülmeyen bir oyun performansı vadediyor. Daha iyi ve büyük soğutma sisteminden faydalanmak isteyenler, AeroActive Cooler 7’yi ROG Phone 7 Ultimate’a monte ederek AeroActive portalı aktif hâle getiriyor.

ROG Phone 7 modellerinde ikonik AirTrigger ultrasonik omuz tuşları geri dönüyor. Dual Action, Bas ve Kaldır, Jiroskop Hedefleme gibi özelliklere sahip olan akıllı telefonlarda X eksenli çizgisel titreşim motoru mevcut. Bu motor sayesinde kullanıcılara ekran üstü butonlarda ve aksiyonlarda gerçekçi dokunsal geri bildirim sağlanıyor. ROG Phone 7 telefonlarında desteklenen oyunlar için ışın izleme özelliği de aktif hâle getirilebilecek.

Asus ROG Phone 7 serisinin her iki üyesinde de 6.78 inç büyüklüğünde 2448 x 1080 piksel çözünürlüklü ekran bulunuyor. Bu ekranın maksimum parlaklık seviyesi ise 1500 nit. Yenileme hızı 165 Hz olan ekranın dokunuş örnekleme hızı ise 720 Hz.

asus rog phone 7

Her iki telefonda da 6000 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Bu pil 3000 mAh kapasiteli iki hücreden oluşuyor. 65W şarj desteğine sahip bu pilin ömründe Snapdragon 8 Gen 2’nin de önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

Akıllı telefonlarda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX766 kamera üstleniyor. 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 megapiksel makro kamera da ana kamerayı tamamlıyor. ROG Phone 7 ve 7 Ultimate’ın önünde ise 32 megapiksel çözünürlüklü OmniVision OV32C Quad-Bayer sensör kullanıcıları bekliyor. Bu sensörle 8 megapiksel çözünürlüklü kareler yakalanabiliyor.

Asus ROG Phone 7 ve 7 Ultimate için ne kadar ödemek gerekiyor?

Asus ROG Phone 7 için siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. ROG Phone 7 Ultimate’ın ise tek renk seçeneği beyaz. Her iki telefon da su sıçramalarına karşı IP54 dayanıklılık sertifikasına sahip.

asus rog phone 7

Asus ROG Phone 7 serisi bugün itibarıyla Avrupa ve Tayvan’da ön siparişe çıkmış durumda. ROG Phone 7 999 avrodan başlayan fiyatlarla satılacak. AeroActive Cooler’ı isteyenlerin 110 avro ödemesi gerekecek. Kutusundan AeroActive Cooler da çıkan ROG Phone 7 Ultimate’ın fiyatı ise 1399 avro olarak belirlendi.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR