Asus ROG Phone 5 testten geçti, özellikleri görüldü

ROG Phone 5 olduğuna inanılan I005DA model numaralı Asus markalı 8 GB RAM’e sahip cihaz, aralık ayında Geekbench’in veri tabanında görülmüştü. Şimdi de akıllı telefonun 16 GB RAM taşıyan versiyonu yine Geekbench’in benchmark testinden geçti. Telefon tek çekirdek performansıyla 1131, çok çekirdek performansıyla da 3729 puan aldı. Söz konusu puanlar, tahmin edilebileceği üzere 8 GB RAM taşıyan versiyonun aldıklarından yukarıda.

Bu noktada telefonun adı konusunda farklı iddiaların gündemde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Normal sıralamada kullanıcıların karşısına ROG Phone 4’ün çıkması gerekiyor. Ancak bazı Uzak Doğu kültürlerinde 4 rakamının uğursuz olarak kabul edilmesi nedeniyle cihaz isimlerinde bu rakam pek kullanılmıyor.

ROG Phone 5’in 16 GB versiyonu da Android 11 ile çalışıyor. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 888 işlemci bulunuyor. Geekbench testi diğer özellikleri göstermese de, TENAA sertifikası sayesinde cihazın bazı özellikleri daha önce görülmüştü. 6000 mAh pil, 6.78 inç AMOLED ekran ve 5G desteği bunlar arasında ön plana çıkıyor.

Çin’in 3C sertifika kurulu da ROG Phone 5’te 65W şarj desteğinin bulunacağını doğrulamıştı. Sızıntılar ise akıllı telefonun üçlü arka kamera sistemini ve ikinci ekranını görmeyi mümkün kılmıştı.

asus rog phone 5 Asus ROG Phone 3 için henüz bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Ancak geçtiğimiz ay ortaya çıkan bir afiş, tanıtımın mart sonunda veya nisan ayında yapılabileceğini göstermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPad yenilendi, A13 Bionic işlemciyle şimdi daha hızlı

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...