Asus ROG Phone 5’in tanıtım tarihi belli oldu

Asus, geçtiğimiz gün ROG Phone 5 ismini doğrulamıştı. Tayvanlı üretici şimdi de yeni akıllı oyun telefonunun tanıtım tarihini duyurdu. ROG Phone 5, 10 Mart’ta resmen gözler önüne çıkacak.

ROG Phone 5’in tanıtım etkinliği, Türkiye saatiyle 14:00’da başlayacak. İnternet sitesinde bir etkinlik sayfası oluşturan Asus, bu sayfaya bir geri sayım sayacı da ekledi. Bu sayaç, tahmin edilebileceği gibi, etkinlik başladığında sıfırlanmış olacak.

Etkinlik sayfasında ROG Phone 5 ile ilgili bir detay bulunmuyor. Ancak Geekbench’teki benchmark testi sonuçları sayesinde cihaza dair fikir edinmek mümkün oluyor. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 888 işlemci bulunacak. Bu işlemciye eşlik etmesi için 8 ve 16 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunulacak. Akıllı telefon kutusundan Android 11 işletim sistemiyle çıkacak.

TENAA veri tabanına göre ROG Phone 5, 6.78 inç AMOLED ekranla gelecek. 5G desteği, çift hücreli 6000 mAh pil ve 3C tarafından da onaylanan 65W hızlı şarj desteği telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus 9 Serisi Türkiye'de, işte fiyat bilgileri

Asus ROG Phone 5 tanıtım tarihinin belli olmasının ardından geri sayım süresince telefona dair yeni detayların ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun