Asus ROG Phone 3 sızıntısı tasarımı ve özellikleri gösteriyor

Asus ROG Phone 3 akıllı oyun telefonu hakkında bilinenler şimdiye kadar sınırlıydı. Ancak telefonun çıkışının yaklaşmasıyla birlikte yavaş yavaş detaylar da netleşiyor. Telefonla ilgili yeni bir sızıntı ise hem tasarımı hem de bazı önemli özellikleri gözler önüne seriyor.

Sızıntıya göre, Asus’un yeni telefonu 6.59 inç büyüklüğünde Full HD+ bir OLED panelle gelecek. Bu panelin 144Hz yenileme hızına sahip olduğu belirtiliyor. Qualcomm Snapdragon 865 işlemci ve 16 GB RAM taşıdığı söylenen telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 30W hızlı şarj desteğine sahip 6000 mAh kapasiteli pilin vermesi bekleniyor.

Asus’un ROG Phone serisinde Qualcomm Snapdragon işlemciyi daha hızlı çalıştırma geleneğinin bu yıl da sürmesi bekleniyor. İşlemcinin ana Kryo 585 çekirdeğinin 2.84 GHz yerine 3.09 GHz hızında çalışacağı söyleniyor.

Sızan görsellerden birinin telefonun tanıtımı için çekildiği hemen anlaşılıyor. Diğer görselde ise telefonun arka panelini görmek mümkün oluyor. İkinci fotoğrafın doğal bir ortamda çekildiğini belirtmekte de fayda var. Telefonun ön panelinde herhangi bir kesik veya delik görünmezken, arka panelin tasarımının da diğer ROG Phone modellerinden pek de farklı olmadığı anlaşılıyor.

Ancak fotoğraflarda arka kamera tasarımındaki değişiklik de hemen göze çarpıyor. Üç sensörün sığabileceği kadar uzun görünen kamera modülünde ana ve ultra geniş açılı kameranın yanında telefoto sensörün de olabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor 50 sızıntısı çift halkalı kamera tasarımını gösteriyor

Sızıntıya göre; 9.85 mm. kalınlığındaki Asus ROG Phone 3, tartıda 240 gram çekiyor. 6000 mAh kapasiteli pili ve oyun deneyimine özel sistemleri düşününce bu ağırlığın çok da şaşırtıcı olmadığını belirtmek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...