Armani Exchange Connected ile akıllı saat pazarına merhaba diyor

Fossil Group, ünlü moda markalarını akıllı saat pazarına taşımaya devam ediyor. Bu kervana en son katılan Armani Exchange oldu. Şirket, Armani Exchange Connected adını taşıyan ve Wear OS işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatini duyurdu.

Armani Exchange’in ilk akıllı saati, teknolojik bakımdan Fossil Q Explorist HR akıllı saat ile aynı sayfada duruyor. 48 mm. çelik kasaya sahip akıllı saat için siya, altın tonu, kömür siyahı ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor. Ekranın sağ tarafında dönen bir kurma kolu yer alıyor. Bu dönen kurma kolunun üstünde ve altında birer buton bulunuyor.

Armani Exchange Connected için henüz ekstra kayış seçenekleri bulunmuyor. Ancak mevcut kayışların çıkarılabildiği ve 22 mm. kayışların yerine aynı ölçüdeki başka kayışların takılabileceği belirtiliyor. Fossil tarafından geliştirilen saatlerde bulunan kalp atış hızı takibi, GPS ve Google Play desteği gibi özelliklerin de saatte mevcut olduğunu belirtmekte fayda var.

50 metreye kadar suya dayanıklı saat, enerjisini 300 mAh kapasiteli pilinden alıyor. Bu pilin sağlayacağı kullanım süresinin uzunluğu ise henüz bilinmiyor.

Armani Exchange Connected, ABD’de bugün itibarıyla satışa sunuldu. Akıllı saate sahip olmak isteyenlerin 295 dolar ödemesi gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....