Arayüzü yenilenmiş Symbian telefonlar 1 GHz’lik yongasetle gelecek

Nokia’nın Symbian tabanlı cihaz üretmeyi bırakacağı ve milyonlarca sadık Symbian fanına ihanet edeceği yönündeki haberler fazlasıyla yankı bulmuştu. Nokia CEO’su Stephen Elop dün MWC kapsamında düzenlenen basın toplantısında “Akıllı Cihazlar” bölümüne müdür olarak atanan Jo Harlow ile birlikte topluluk karşısına çıktı ve yukarıdaki spekülasyonları yalanladı.

Tablo geçen cuma gününe göre 180 derece tersine dönmüş gibi görünüyor. Symbian daha iyi olacak, 1 GHz yongasetli ve buna uygun güçlü grafik işlemcilerle desteklenmiş Symbian^3 cihazları yakında Nokia müşterileriyle buluşacak. Bu durum kafamızda Nokia’nın bir sürü akıllı telefon işletim sistemini nasıl yöneteceğine dair soru işareti oluşturuyor. Neticede Symbian^3 en az birkaç yıl daha hayatımızda bulunmaya devam edecek ve umarız şimdikilerden daha iyi bir performans sergileyecek.

İlgili – All About Symbian

[Görsel – Phonearena]

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...