img_0071Finlandiya merkezli yatırım araştırma şirketi Inderes’in tahminlerine göre Nokia şimdiye kadar 3.5 milyon ile 4 milyon arasında Nokia N8 satışı gerçekleştirdi. 2010’un üçüncü çeyreği sonlarında piyasaya çıkan, Kasım ayının başında da ülkemize gelen Nokia N8, Symbian^3 işletim sistemli ilk Nokia akıllı telefonu olma özelliği taşıyor.

Nokia, N8’i piyasaya çıkarmadan hemen önce bu telefon için internet üzerinden rekor sayıda ön sipariş aldığını açıklamıştı. Şirket şimdiye kadar bu iddiasını destekleyecek bir kanıt ortaya koymadı ve de Nokia N8’in çıkışından bu yana geçen zamanda bu cihazdan ne kadar sattığına dair bir açıklamada bulunmadı. Inderes’in satış tahminleri kanal kontrolleri ve diğer bilgilere dayanıyor. Nokia N8’in Hindistan, Finlandiya ve Malezya gibi ülkelerde oldukça popüler olduğuna da değiniliyor. Nokia N8’in satış tahmini iPhone 4’ün ve Samsung Galaxy S’in uzağında olsa da, Inderes’in ortaya koyduğu tablo Finlandiyalı cep telefonu üreticisi için umut vadediyor.

İlgili – Inderes

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Nokia X6'nın küresel versiyonu yolda

1 YORUM

  1. bende nokia n8 kullanıcısıyım..bence nokianın hemen çift çekirdekli,1ghz ve en az 512 mb lık telefonlar çıkarmaya başlaması lazım..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz