Ana Sayfa Sektörel Apple'ın donanım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Bob Mansfield yeni bir görevle...

Apple’ın donanım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Bob Mansfield yeni bir görevle şirkette kalacak

Apple, donanım mühendisliğinde sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Bob Mansfield’in, daha önce açıklanmış olan emeklilik kararına rağmen, şirkette kalacağını açıkladı. Bununla birlikte şirket iki terfiyi de duyurdu. Mac yazılım mühendisliği müdürü Craig Federighi ve donanım mühendisliği müdürü Dan Riccio, doğrudan Tim Cook’a raporlayan kıdemli başkan yardımcılığı görevlerine yükseldi. Bu iki yönetici bundan böyle şirketin idari yönetim ekibinde yer alacak.

Apple, Federighi’nin Mac OS X geliştirme çalışmalarından ve şirketin işletim sistemi mühendislik ekiplerinden sorumlu olmaya devam edecek. Riccio da Mac, iPhone, iPad ve iPod mühendislik ekiplerini yönetecek. Mansfield’ın yeni görevinin ne olacağı ise henüz belirlenmedi. Ancak Apple Mansfield’in gelecek projelerde çalışacağı ve doğrudan Tim Cook’a bağlı olacağı belirtildi. Belki de, Mansfield Tim Cook’un danışmanı sıfatıyla şirkette varlığını sürdürecektir.

İlgili >> Apple

14,341BeğenenlerBeğen
11,813TakipçilerTakip Et
4,839TakipçilerTakip Et
38,651AboneAbone Ol

İNCELEMELER