PAYLAŞ

opera-iphone-260-x-295Teknoblog.comApple, Opera Software’ın yazılımı Opera Mini’nin App Store’da satılmasına izin vermedi. Opera tarayıcısı hali hazırda Windows Mobile işletim sistemi için sunuluyor ve birçok kullanıcı Internet Explorer yerine Opera Mini’yi kullanıyor. Görünen o ki, Microsoft mobil cihaz tarafında kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyor.

Opera CEO’su Jon Stephenson von Tetzchner New York Times’a beyanat verdiğinden beri, Apple’ın kendilerine neden geçit vermediği ile ilgili ortada bir sürü dedikodu dolaşıyor. En büyük neden olarak Opera’nın doğrudan Safari’nin bir rakibi olması. Diğer bir neden olarak da Opera’nın gömülü Javascript yorumlayıcısına sahip olması, bu durumda sistem kaynaklarının fazla kullanımına ve hatta sistemin göçmesine yol açabilme ihtimalinin bulunması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 8'de iPhone 7'dekinden daha düşük kapasiteli pil var

Apple’ın Safari tarayıcısının çok fazla olumlu özelliği bulunuyor, ancak iPhone versiyonunda Flash desteği bulunmuyor. Apple iPhone’daki bu açığı telafi etmek için YouTube videolarını oynatma yeteneği olan ayrı bir programı iPhone’a ekledi. Ancak iş sadece YouTube ile bitiyor mu?