Apple yeni iPhone ile birlikte abonelik paketleri satmayı planlıyor

Apple, ekim ayında çıkaracağı tahmin edilen yeni iPhone’larıyla birlikte yurt dışında çeşitli abonelik paketleri de çıkarmayı planlıyor. Bloomberg’in haberine göre, bu paketler Apple One adını taşıyacak.

Birtakım farklı paketler sunulacak, bunların arasında Apple Music ve Apple TV+ paketi yer alırken daha yüksek fiyatlı paketlerin içinde Apple Arcade de bulunacak. Bir sonraki pakette Apple News+’ın, daha sonrasında ise ek iCloud depolama alanının paketlere eklenmesi planlanıyor.

Daha yüksek seviyedeki paketlerde henüz duyurusu yapılmamış Apple fitness abonelik servisinin de olacağı söyleniyor. Bu servis dahilinde iOS uygulaması ve Apple TV uygulaması üzerinden erişilebilecek sanal dersler ve antrenmanlar olacak. Apple da Nike’ınkine benzer bir fitness servisini sunmuş olacak.

Bloomberg, bu paketlerin ailelere yönelik olacağını ve Apple’ın Aile Paylaşımı sistemiyle çalışacağını söylüyor. Bu da her bir servise en fazla altı kullanıcının erişebileceği anlamına geliyor. Her pakette geçerli olduğu üzere, paket aboneliklerinin fiyatı, her bir servisin tek tek satın alınmasından daha uygun olacak. Bloomberg, “Örneğin, bir aile bugün Apple’ın tüm önemli hizmetlerine ve en yüksek iCloud saklama katmanına abone olursa, bu aylık yaklaşık 45 dolara mal olur. Yeni bir paket ile bunların toplam fiyatı 5 dolardan daha fazla inebilir.” diyor.

Ayrıca Bloomberg, bu paketlere ek olarak Apple’ın yeni yazılım ve donanım kombinasyonları sunmaya başlayacağını söylüyor. Örneğin, Apple TV set üstü cihazını satın alanlara bir yıllık Apple Arcade aboneliği verilecek. Ne var ki, Bloomberg Apple’ın iPhone’lar veya Mac’lerle bu paketleri aylık ödeme planları doğrultusunda hemen sunmayı düşünmediğini söylüyor.

Her bir paketin fiyatı veya tam olarak nasıl kurgulanacağı ile ilgili olarak henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Yıl sonuna doğru beklenen paketler çıkıncaya kadar da detayların değiştiğini görebiliriz.

Apple’ın en erken 2018 yılından beri abonelik paketleri sunmayı planladığına dair bazı haberler ortalıkta dolaşıyordu. Bunların son zamanlarda daha da arttığını görmeye başlamıştık. Geçen ay iOS 13.5.5 kodlarında hem paket teklifi hem de paket aboneliği ile ilgili referanslara rastlanmıştı. 2019’da ise şirket Apple Music ve Apple TV+ aboneliklerinin bir arada sunulduğu öğrencilere özel bir paketin denemesini yapmıştı.

Apple son yıllarda servislerinden daha fazla gelir elde etmeye çalışıyor. Çünkü akıllı telefonlarının satışları eskisine göre daha düşük seviyede seyrediyor. Abonelikler hâlihazırda bir cihazı bulunan kullanıcılardan düzenli bir gelir elde etme yolunda önemli bir araç vazifesi görüyor. Apple da geniş cihaz ağını servislerle değerlendirmeye ve paraya çevirmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
macOS Monterey başlangıçta en çekici yeniliği olmadan gelecek

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun