Apple Watch’un nasıl çalışacağını merak edenler için interaktif sunum

apple-watch-demo-pipes-130115

Pipes hazırladığı özel interaktif web sitesiyle Apple Watch’un nasıl çalışacağını gözler önüne seriyor.

Apple Watch için geliştirilen haber odaklı bir uygulama olan Pipes’ın hazırladığı çevrim içi demo sayfasında Apple Watch ortada yer alıyor. Sanal akıllı saate tıklayarak veya tıklatarak sadece Pipes uygulamasını değil, aralarında Instagram, Shazam, Apple’ın Health uygulaması ve bunun gibi çeşitli uygulamaların da bulunduğu Apple Watch’a özel versiyonları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca saatin kenarında yer alan “crown” adlı halkayı kullanarak ana ekrana dönüşü de görebilirsiniz.

Gösterilen diğer Apple Watch işlevleri arasında hava durumu raporu, haberler gibi küçük uygulama parçaları, itme bildirimleri de bulunuyor. Sunumda yer alan tüm bileşenler oldukça basit, ancak fazlasıyla etkileyici görünüyor. Çünkü bu gösterim sayesinde Apple Watch’un kullanıcı arayüzünde nasıl gezinti yapılabileceğini görmek mümkün oluyor.

Apple Watch’un mart ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Gümüş veya uzay grisi alüminyum renk seçenekli Apple Watch Sport; paslanmaz çelikten yapılmış standart Apple Watch ve gül veya sarı renkte 18 karat altında yapılmış kayışlı Apple Watch Edition modelleri mevcut olacak. Ayrıca her bir modelin 38 mm. veya 42 mm. çaplı versiyonları bulunacak.

Apple Watch’un yurt dışı başlangıç satış fiyatı 349 dolar olarak belirlendi. Bu da yaklaşık 800 TL’ye geliyor. Tabii ki, Türkiye fiyatı bundan biraz daha yüksek olabilir. Kesin fiyat için Apple Watch’un Türkiye piyasasına giriş takviminin netleşmesini beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...