Teknoloji

Dayanıklı Apple Watch Ultra’yı kişisel imkanlarla tamir etmek kolay değil

apple watch ultra

Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Ultra zorlu doğa koşullarına dayanıklı tasarımıyla şirketin diğer saatlerinden ayrılıyor. Ancak kullanıcıların bir sıkıntı yaşamaları durumunda Watch Ultra’yı kendi başlarına tamir etmeleri pek kolay görünmüyor.

iFixit sitesi Apple’ın dayanıklılığıyla dikkat çeken yeni saatini parçalarına ayırdı. Bu söküm işlemi, Watch Ultra’nın tamir edilebilirlik konusunda ekstra bir avantaj sunmadığını gözler önüne seriyor.

Saatin arka panelindeki vidalar çıkarıldığında kullanıcıları su geçirmez bir conta karşılıyor. Ekranı kırmadan bu contanın arkasına ulaşmak ise özel ekipmanlar olmadan pek kolay görünmüyor.

Pile ve diğer bileşenlere ulaşmanın kolay olmadığına da dikkat çekiliyor. Söküm işlemi, Apple Watch Ultra’nın hoparlör kurulumunun da Watch Series 8’e kıyasla ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Apple bu büyük hoparlörleri siren özelliği için yerleştirse de, görüşme kalitesinin ve ses kullanan diğer uygulamaların bunların faydasını göreceği söylenebilir.

Kullanıcılarının Apple Watch Ultra’yı kendi başlarına tamir etmesi, iPhone 14‘te olduğu kadar kolay değil. iFixit, Apple Watch Ultra sahiplerine sorun yaşamaları durumunda profesyonel bir servis merkezine gitmelerini öneriyor. Yine de, yeni saatin Apple’ın gelecekte daha kolay tamir edilebilir saatler çıkarması için bir tür umut ışığı olduğu da belirtiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER