Apple Watch Series 8 daha fazla sağlık özelliği sunacak

Apple akıllı saati Apple Watch’un gelecek versiyonlarında kullanıcılara daha fazla sağlık özelliği sunmayı planlıyor. The Wall Street Journal’da yayınlanan bir haber, şirketin bu konudaki planları konusunda daha net fikirler edinmeyi sağlıyor. Ancak bu özelliklerle tanışmak için Apple Watch Series 8 ve daha sonra çıkacak modelleri beklemek gerekecek gibi görünüyor. Bu yıl tanıtılacak Apple Watch Series 7’nin çıkışının gecikebileceği iddiası da kısa süre önce gündeme gelmişti.

The Wall Street Journal’ın haberine göre; Apple akıllı saati için kan basıncı, vücut ısısı ve kan şekeri ölçümü gibi özellikler üstünde çalışıyor. Bu özelliklerden bazılarının sunumunun cihaza yeni sensörler eklenmesinden geçtiği de haberde belirtilen noktalar arasında yer alıyor.

Apple’ın bileği sıkmadan çalışabilecek ve tansiyon kelepçesi işlevi görecek bir sensör geliştirmeyi planladığı belirtiliyor. Şirketin uzun zamandır Apple Watch’a tansiyon ölçüm özelliği eklemeyi istediği biliniyor. Apple 2016’da giyilebilir bir tansiyon ölçüm cihazı için patent başvurusunda bulunmuştu.

Apple’ın rakipleri de kan basıncı ölçümü özelliğiyle bir hayli ilgileniyor. Samsung geçtiğimiz yıl itibarıyla ana vatanı Güney Kore’de bazı akıllı saatlerinde bu özelliği sunuyor. Özelliğin doğruluğu ve kullanışlılığı konusundaki soru işaretleri ise hâlâ ortadan kalkmış değil.

Apple’ın akıllı saatinin uyku ve kandaki oksijen seviyesini takip özelliğini geliştirmek istediği de haberde belirtilen noktalar arasında yer alıyor. Şirketin özellikle uyku apnesinin teşhisi konusuna odaklandığı söyleniyor. Uyku bozukluklarının oldukça zor olan tespiti için kandaki oksijen seviyesinin düzenli takibi gerekiyor. Bu da sensörlerin sürekli çalışmasını zorunlu kılıyor. Sensörler çalışırken pil ömrünü korumak, Apple’ın üstüsünden gelmesi gereken konular arasında yer alıyor.

Apple’ın bu yıl çıkacak Watch Series 7’ye vücut ısı sensörü yerleştirmeyi istediğine dair haberler de daha önce gündeme gelmişti. Ancak The Wall Street Journal’ın haberinde bu özelliğin Apple Watch Series 8 ile sunulabileceği belirtiliyor.

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

The Witcher 2. Sezon fragmanı ve 3. sezon müjdesi geldi

Netflix'in Tudum etkinliğinde çok sayıda Geralt of Rivia içeriği vardı. The Witcher'ın yaklaşan ikinci sezonu, yayıncının büyük gösterisinde önemli bir varlıktı. Hayranlar, Continent'te yaşamın...

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun