Apple Watch Series 7 Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Apple Watch Series 7, 14 Eylül etkinliğinde iPhone 13 serisi ve yeni iPad mini ile tanıtılan yeni ürünler arasında yer almıştı. Apple, diğerlerini Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede satışa sunarken akıllı saati için “sonbaharda” şeklinde, belirsiz bir zaman aralığını işaret etmişti. Neyse ki, yeni akıllı saati bekleyenlerin bekleyişi uzun sürmeyecek. Apple Watch Series 7 Türkiye çıkış tarihi belli oldu.

Geçen hafta sonuna girilirken çıkan haberler Apple’ın yeni nesil akıllı saati için ön satışların bu hafta içinde başlayacağını işaret ediyordu. Gerçekten de beklendiği gibi, Apple Türkiye’de de 8 Ekim itibarıyla ön satışlara başlıyor. Akıllı saat bir hafta sonra, 15 Ekim Cuma günü de dağıtıma çıkacak ve mağazalarda da satılmaya başlanacak.

Apple Watch Series 7’nin piyasaya çıkışının yakın olduğu, son zamanlarda artan sızıntılarla birlikte kendisini belli etmişti. Son olarak akıllı saatin gerçek hayatta kullanım hâlindeyken çekilmiş fotoğrafları sosyal medyaya düşmüştü.

Apple, akıllı saatin satış tarihi bilgilerini paylaşsa da, Türkiye fiyatları henüz belli olmamışa benziyor. Apple online mağazasında fiyatla ilgili herhangi bir bilgiye henüz rastlamadık.

Apple Watch Series 7 özellikleri

Apple Watch Series 7 koleksiyonu gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, yeni mavi ve (PRODUCT)RED renklerinden oluşan beş yepyeni alüminyum kasa rengiyle ve tüm Apple Watch modelleriyle uyumlu Apple Watch kayışlarından oluşan bir renk paletiyle sunuluyor. Bunlara ek olarak, Apple Watch Series 7 daha önce kullanıma sunulmuş Apple Watch kayışlarıyla da uyumluluk sağlıyor. Paslanmaz çelik modeller, Apple Watch Edition, Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3 mevcut renkleriyle devam ediyor.

Apple’ın en yeni akıllı saati önemli oranda daha büyük ekran alanı ve daha ince kenarlarıyla şimdiye kadar üretilmiş en büyük ve en gelişmiş ekran olan Hep Açık Retina ekrana sahip Apple Watch niteliğini taşıyor. Daha dar kenarlar ekran alanının maksimuma çıkmasını sağlarken saatin boyutlarını minimum düzeyde değiştiriyor. Apple’ın belirttiğine göre,  Series 7’nin tasarımı daha yumuşak, daha yuvarlatılmış köşelerle daha büyüleyici hale geldi. Yeni ekran tam ekran kadranlarının ve uygulamaların kasanın eğimine kesintisiz bir şekilde bağlanıyormuş gibi görünmesini sağlayan benzersiz bir kenara sahip. Apple Watch Series 7, okumayı ve kullanmayı kolaylaştıran, büyük ekran için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeni aygıt için özel olarak tasarlanmış iki eşsiz kadran (Contour ve Modular Duo) da sunuyor. Ekrandaki iyileştirmelerle, kullanıcılar yine aynı 18 saat tüm gün süren pil ömründen1 yararlanırken şarj işlemi şimdi yüzde 33 oranında daha hızlı gerçekleşiyor.

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun