Apple Watch Series 7 iPhone 13 ile birlikte tanıtılacak, ancak çıkışı daha sonra olabilir

Son günlerde çıkan haberler, Apple Watch Series 7’nin üretim sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu öne sürse de, Apple’ın önümüzdeki hafta en kısa sürede iPhone 13 ile birlikte yeni cihazı duyurmayı planladığı bildiriliyor. Bloomberg’e göre, Apple duyuru ile ilerlemeyi planlıyor, ancak Apple Watch Series 7 piyasaya ilk çıkışı sırasında çok sınırlı miktarlarda satışa sunulacak.

Bloomberg’den Mark Gurman, Power On adlı e-posta bülteninin en son sayısında üç olası senaryoyu özetliyor: Üretim sorunları çözülürken duyuru ertelenir; duyuru yapılır ve cihaz piyasada sınırlı sayıda bulunur veya cihaz duyurulur ancak ilerideki bir tarihe kadar piyasaya sunulmaz.

Gurman, Apple Watch Series 7 için cihazın olağan biçimde eylül etkinliğinde duyurulacağını, ancak daha geç bir zamanda veya duyurulacak yakın tarihte küçük miktarlarda piyasaya çıkacak biçimde geleceğini kaydetti.

Her ne olursa olsun, Apple’ın bu ay içinde düzenleyeceği etkinlikte Apple Watch Series 7’yi duyurması kuvvetle muhtemeldir. Bizim tahminimiz yeni akıllı saat için, en kötü ihtimalle, daha ileride bir çıkış tarihinin verilecek olmasıdır. Apple, 2015’te ilk Apple Watch’u duyururken de böyle bir yola gitmiş ve saati piyasaya daha sonra çıkarmıştı.

Apple Watch Series 7’nin yeni bir düz kenarlı bir tasarıma sahip olması, 41 mm ve 45 mm boyutlarında olması bekleniyor. Bloomberg, daha önce bunun Apple Watch Series 7’nin yeni özel saat yüzleriyle geleceği anlamına geldiğini bildirmişti. Apple, yeni tasarıma ve daha büyük ekranlara odaklandığı için bu yıl herhangi bir yeni sağlık odaklı özellik veya sensör beklemiyoruz.

Keza Gurman da, e-posta bülteninde Apple Watch Series 7’nin kan basıncı izlemeye yönelik bir sensör barındırmayacağını kaydetti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...