Apple Watch Series 7 daha büyük ve düz bir tasarımla gelecek

Yine üç yıl sonra bir tasarım değişikliği görebiliriz

Yakında çıkacak olan Apple Watch, birkaç yıl sonra yenilenen bir donanım tasarımıyla birlikte gelecek. Söz konusu iddia Bloomberg muhabiri Mark Gurman’a ait. Gurman, PowerOn adlı e-posta bülteninde Apple Watch Series 7’nin “daha düz bir ekrana ve kenarlara” sahip olacağını, görünüşe göre Apple’ın serisindeki her ürünün kenarlarını düzleştirme arayışını sürdüreceğini söylüyor.

Ekranın Series 6’da bulunan mevcut görüntü panellerinden biraz daha büyük olacağı söyleniyor. Kasaların boyutları da önceki nesilden biraz daha büyük olacak, her modelde 41 mm ve 45 mm ile 1 mm’lik bir çıkıntı yapılacak. Geçen hafta sızdırılan ve doğrulanmamış görüntüler de aynı şekilde 41 mm ve 45 mm‘lik boyutların varlığını işaret ediyordu. Gurman, Apple’ın ekstra ekran alanından en iyi şekilde yararlanmak için birden fazla yeni saat yüzü ekleyeceğini de söylüyor.

Gurman’a göre; fiziksel görünüm bir yana, Series 7 daha hızlı bir işlemciye de sahip olacak. Bununla birlikte, Apple’ın gelecek yılki modelinde bir vücut ısısı sensörüne yer vereceği, ancak bu yıl sağlık odaklı herhangi bir önemli yükseltme olmayacağı bildiriliyor.

Series 7 ile tasarımının güncellenmesiyle birlikte, büyük Apple Watch donanım yenilemelerinin her üç yılda bir gelmesi geleneği sürdürülmüş olacak. Apple, Apple Watch’un kasa tasarımını son olarak Watch Series 4 ile birlikte değiştirmişti. Bu temel görünüm, yeni malzeme ve kaplamaların tanıtılması dışında Series 6’ya gelinceye kadar değişmeden kaldı.

Apple yeni akıllı saatlerini genellikle eylül ayında duyuruyor. Bu nedenle Series 7 için bir duyuru çok yakın zamanda gerçekleşebilir. Geçen yıl Series 6 ve SE saatleri, iPhone 12’nin tanıtımının ekim ayına kalmasıyla birlikte, Apple’ın Eylül etkinliğinde öne çıkan ürünler olmuştu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...