Apple Watch’ta yeni sağlık sensörleri bekleyenlere kötü haber

google news abone ol

Apple Watch Series 7‘de yeni sensörlerin sayısının fazla olmaması, saati merakla bekleyen bazılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Yeni bir haber, Apple’ın Apple Watch’a yeni ve gelişmiş sağlık sensörleri getirmesi için hâlâ uzun bir süre beklemek gerektiğini gösteriyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, en yeni bülteninde Apple’ın akıllı saati için geliştirdiği sensörlerden ve bu sensörlerin Apple Watch’a eklenebileceği tarihler konusunda da konuştu. Gurman’ın yanıtı, yeni Apple Watch’u heyecanla bekleyenleri üzecek cinsten.

Gurman’a göre, Apple üç önemli özellik üstünde çalışıyor. Bu özellikler kan şekerinin, tansiyonun ve vücut sıcaklığının ölçülmesi olarak sıralanıyor. Söz konusu özelliklerle ilgili haberler daha önce de gündeme gelmişti.

Gurman, bu özelliklerin kısa vadede piyasaya çıkacak yeni bir Apple Watch’ta bulunmasına pek ihtimal vermiyor: Tecrübeli gazeteci, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu özelliklerin hiçbirini kısa vadede beklemeyin. Vücut sıcaklığının ölçümü bu yılın yol haritasındaydı. Ancak hakkındaki konuşmalar son zamanlarda azalmış durumda. Tansiyon ölçümü ise en az iki veya üç yıl sonra sunulabilecek bir özellik. Kan şekeri ölçümü içinse 2020’li yılların ikinci yarısına kadar beklemek gerekiyor.”

Bu öngörüler, 2022 model Apple Watch’ta çok fazla yeni sağlık özelliği sunulmayacağı anlamına geliyor. The New York Times’ın haberine göre, yeni Apple Watch’ta gelişmiş uyku modellerini ve uyku apnesini algılama gibi özellikler sunulacak. Görünen o ki, bunlar akıllı saatteki sağlık odaklı yegane yenilikler olacak.

Yine de, yeni Apple Watch’un duyurulmasına daha sekiz aylık bir zaman olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu yıl Apple Watch Series 8 ile birlikte yeni Watch SE’nin ve spor odaklı dayanıklı bir versiyonun da tanıtılması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR