Apple Watch daha fazla sağlık sensörü barındırabilirmiş

apple-watch-271114

Apple Watch büyük bir heyecanla bekleniyor ve nisan ayında kitlelerle buluşmuş olacak. Ancak Wall Street Journal’ın haberine göre, Apple bu saati daha fazla sağlık amaçlı sensörle doldurmayı planlıyormuş, ne var ki bunu zamanında yapmakta başarılı olamamış.

WSJ’nin haberinde, Apple’ın Watch’u kan basıncı ve stres seviyesi ölçen sensörlerle birlikte sunmak istiyormuş. Ne var ki, dört yıl boyunca harcanan onca paradan sonra bile problemler giderilememiş ve şirket de sadece kalp hızını ölçen mevcut tasarımla çıkmaya razı olmuş.

Konulması düşünülen sensörler Apple’ın sıkı standartlarını karşılamıyormuş. Örneğin kol kılındaki bir değişim veya saatin sıkı takılması okumaları bozuyor, bu da Apple için kabul edilemez bir durum.

Habere göre başlangıçta Apple, Watch’u bir sağlıklı yaşam konusunda yardımcı olacak bir saat şeklinde çıkarmayı planlıyormuş. Ancak sensörlerin bunu yapmaya izin vermediği fark edildiğinde bu amaçtan vazgeçilmiş ve saatin nisan ayında mevcut hâliyle çıkarılmasına karar verilmiş.

Birinci nesil modelde sözü edilen sağlık odaklı özellikler bulunmayacak olsa da, daha sonra çıkacak iterasyonlarda bunların bulunduğunu görebiliriz. Örneğin birinci nesil iPhone’da 3G desteği yoktu, ancak gelecek nesil versiyonlarda bulunacağı biliniyordu. Benzer şekilde gelecek yıllarda çıkacak Apple Watch akıllı saatler daha fazla sensör barındırabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...