apple watchApple akıllı saati Apple Watch’u çıkardığından beri, üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine cihaz için kendi saat kadranlarını geliştirmelerine izin vermemişti. 9to5Mac tarafından en son geliştirici derlemesinde keşfedilen bir koda göre, bu durum çok yakında değişebilir.

9to5Mac, watchOS 4.3.1 sürümünde yer alan kodu ortaya çıkardı. Bu kodlarda gelecek güncellemelerde gelebilecek bazı özelliklere dair ipuçları gizli bulunuyor. Bunların arasında eski uygulamalar için gösterilecek uyarılar ve bunun yanı sıra üçüncü taraf saat kadranı kontrol paketinin yer alacağını gösteren bir kayıt mesajı bulunuyor.

Aslında şu anda kodda sadece yer tutucu niteliğinde bir referans mevcut, ancak bu durum Apple’ın gelecekte bir gün geliştiricilere kendi saat yüzlerini geliştirmelerine izin vereceği şeklinde yorumlanıyor. Apple’ın bunu hayata geçirip geçirmeyeceği, geçirecekse bunu ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Ancak mevcut saat kadranlarını yeterli bulmayanlar için bu adım fazlasıyla isabetli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
iOS 12 yayınlandı, indirebilirsiniz

Apple mevcut watchOS sürümünü ilk kez geçen yıl düzenlenen 2017 Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmıştı. watchOS 5’in de bu yıl 4 Haziran’da başlayacak WWDC’de gösterilmesi bekleniyor.

Önceki HaberSega Mega Drive Mini’yi duyurdu
Sonraki HaberXiaomi Mi 6X ve Mi Band 3 25 Nisan’daki etkinlikte bekleniyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz