Apple Watch 3 yeni iPhone modelleriyle birlikte tanıtılacak

apple watch 3
Apple Watch 2

Apple’ın eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu etkinlikte yeni iPhone’lar dışında ürünlerin de tanıtılması bekleniyor. Apple Watch 3, “beklenen ürünler” kategorisinde akıllara gelen ilk isimlerden biri oluyor.

Cupertino merkezli şirketten bu doğrultuda bir işaret gelmese de, teknoloji dünyasındaki pek çok kişinin beklentisi bu yöndeydi. CNBC’de yer alan bir haber de, bu ihtimali biraz daha kuvvetlendiriyor.

Yeni Apple Watch’un muhtemel özelliklerine dair haberler de bir süredir etrafta dolaşıyor. Bu haberlerden ilki, yeni Apple Watch’un bağımsız bir cihaz olacağını işaret ediyor. Bu sayede iPhone sahibi olmadan da Apple Watch kullanabilmek mümkün olacak.

Yeni Apple Watch’un iki farklı versiyonunun bulunacağı ve bu versiyonlardan birinde yerleşik SIM kart desteğinin olacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Böylelikle akıllı saatin sahipleri, saat üzerinden telefon görüşmesi gerçekleştirmenin yanı sıra çevrim içi olarak müzik dinleyebilecek.

Apple Watch 3 Intel modem taşıyacak

Hücresel bağlantının varlığı, akıllı saatin piliyle ilgili yeni soruları beraberinde getiriyor. Apple’ın hücresel bağlantı nedeniyle pilin daha hızlı tükenmesi ihtimaline karşı nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak ediliyor. Apple Watch 3’ün Intel tarafından üretilen bir modem taşıyacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...