Apple TV Plus için ücretsiz deneme süresi kısaltılıyor

Donanımları ve yazılımlarıyla olduğu kadar hizmetleriyle de tanınmak isteyen Apple, ücretsiz denemeler konusunda oldukça cömert davrandı. Türkiye’de henüz faaliyette olmayan Apple TV Plus hizmeti için yurt dışındaki yeni Apple cihaz sahiplerine bir yıllık ücretsiz deneme imkanı sundu. Üstelik bu fırsatı birkaç kez uzattı. Ancak yakında bu durum değişiyor.

1 Temmuz 2021’den itibaren yeni Apple cihazları satın alanlara bir yıl yerine yalnızca üç aylık ücretsiz video akışı deneme imkanı sunulacak. Deneme süresi sona erdikten sonra, Apple TV Plus’ın ABD’de 4,99 ABD dolar olan aylık abonelik ücreti devreye girecek.

Apple bu değişiklik konusunda pek açık sözlü değil, ancak bu tweette de dikkat çekildiği üzere, Apple ABD web sitesindeki yeni Apple TV 4K ürün sayfasında yer alan, Apple’ın promosyonuyla ilgili resmi şartlar ve koşullarında bu durum belirtiliyor. Metinde aşağıda yer alan ve Türkçeleştirdiğimiz ifade yer alıyor:

1 Temmuz 2021 veya sonrasında etkinleştirilen uygun cihazlar 3 aylık ücretsiz Apple TV+ tekliflerine hak kazanırken 30 Haziran 2021 veya daha önce etkinleştirilen cihazlar 1 yıllık ücretsiz Apple TV+ tekliflerine hak kazanır.

Ücretsiz deneme süresini kısaltmak, Apple’ın içerik yelpazesine artık güvendiğini gösteriyor. Temmuz ayından itibaren birçok popüler Apple TV Plus yapımının ikinci sezon bölümleri başlıyor. Bunların arasında Apple’ın da etkinliklerinde tanıtımlarını yaptığı Ted Lasso da yer alıyor. Ted Lasso söz konusu olduğunda, Apple açıkça heyecanı artırmaya çalışıyor. Şirket, Pazartesi günü dizinin ikinci sezonu yeni bir fragman yayınladı. Ayrıca Ted Lasso dizisi için özel üretim eşyalar yurt dışında satışa sunuldu. Öte yandan şirket, Invasion ve Foundation gibi orijinal yapımların da gösterimine yakında başlayacak.

Apple TV Plus henüz Türkiye’de aktif olmadığı için ücretsiz deneme sürecindeki kısaltma buradaki Apple kullanıcılarının pek ilgisini çekmeyecektir. Ancak yurt dışında yaşayanlar, 30 Haziran 2021’den önce bir cihaz satın alıp etkinleştirirlerse, ilk başta sunulan ve daha uzun deneme süresi sunan promosyondan yararlanmaya devam edebilirler.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun