Apple’ın yeni iPad’leri kullanıcılara SIM kartı değiştirmeden başka operatör seçme imkanı veriyor

ipad-air-2-161014-4

Apple’ın hücresel bağlantı özelliğine sahip iPad’lerinde SIM kartları değiştirerek operatörler arasında geçiş yapmak en başından beri mümkündü. Ancak Apple, kullanıcıların iOS üzerinden farklı operatörlere geçiş yapmasını mümkün kılan SIM kartıyla bu duruma farklı bir yaklaşım getirmişe benziyor. Apple SIM adı verilen bu yeni teknoloji şu an için sadece iPad Air 2 ve iPad mini 3’te kullanılırken, ilk etapta ABD ve Birleşik Krallık’taki bazı mobil operatörler bu programın kapsamına alındı. Apple’ın bu teknolojiyi önümüzdeki dönem iPhone’da da kullanması ve müşterilerine farklı operatörler arasında kolayca seçim yapabilme imkanı sunması sürpriz olmayacaktır.

Apple’dan yapılan açıklamada Apple SIM programının aylık ve isteğe bağlı gibi kısa vadeli ödeme planları üzerine kurulu olması bekleniyor. Programı ABD’de AT&T, Sprint, T-Mobile, Birleşik Krallık’ta ise EE destekliyor. ABD listesinde Verizon’ın olmaması sürpriz olarak nitelenirken, Apple program dahilindeki operatörler listesinin değişebileceğinin altını çiziyor.

apple-sim-171014

Apple söz konusu özelliği iPad etkinliğinde duyurmasa da, iPad Air 2 için hazırladığı sayfada Apple SIM teknolojisiyle ilgili bilgi veriyor. Yeni Apple SIM’in iPad Air 2’nin Wi-Fi ve hücresel bağlantı özellikli modellerinde ön yüklü olarak sunulduğunu belirten şirket, kullanıcıların ABD ve Birleşik Krallık’ta belli operatörler arasında seçim yapma ve kısa dönemli ödeme planları oluşturabilme imkanına sahip olabileceğini vurguluyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER