Teknoloji

Apple Samsung’u şikayet dilekçesini yeniden elden geçirdi, listeye yeni cihazlar ve patentler ekledi

Apple ile Samsung arasında yasal savaş giderek kızışıyor. Apple’a kendine ait olan patentleri ihlâl ettiği iddia edilen Samsung cihazlarını inceleme fırsatı verilmiş, Samsung da benzer bir şekilde cevap vermeyi düşünmüştü. Samsung mahkemeye henüz duyurulmamış olmasına rağmen iPad 3 ve iPhone 5’in örneklerini incelemek istediği yönünde talepte bulunmuştu. Apple tekrar başa döndü ve patent şikayetinde değişiklikler yaptı.

Apple Samsung’un daha fazla patentini ihlâl ettiğini iddia etti ve buna göre Samsung’a karşı olan şikayetinin alanını genişletti. Şikayet belgesinde dile getirilen yeni unsurlar daha keskin deyimler ve daha detaylandırılmış kopyalama suçlamaları içeriyor. Apple Samsung’un cihazlarını nasıl ve ne zaman kopyaladığını daha fazla örnekle açıklıyor. Apple Samsung F700 modelinin Samsung’un tasarım kopyalama hamlelerinin ilk adımını oluşturduğunu iddia ediyor.

Apple kendi patentlerinin kullanıldığına inandığı Samsung cihaz listesini genişletti. Başlangıçtaki ürün listesinde ABD’de piyasada olan Samsung telefonları Samsung Captivate, Continuum, Vibrant, Galaxy S 4G, Epic 4G, Indulge, Mesmerize, Showcase, Fascinate, Nexus S, Gem, Transform, Intercept ve Acclaim ile Galaxy Tab tablet yer alıyordu. Yenilenmiş şikayet dilekçesiyle birlikte Droid Charge, Exhibit 4G, Galaxy Ace, Galaxy Prevail, Galaxy S (i9000), Gravity, Infuse 4G, Nexus S 4G, Replenish, Sidekick, Galaxy Tab 10.1 ve Galaxy S II e listeye eklendi. Ayrıca Showcase i500 ve Showcase Galaxy S de listede bulunuyor.

İlgili – Fosspatents

İLGİLİ HABERLER