Teknoloji

Apple Rusya’nın en popüler sosyal ağını App Store’dan çıkardı

apple akıllı gözlük

Apple Rusya’nın en büyük sosyal ağı VKontakte’yi veya yaygın kullanılan kısaltmasıyla VK’yı uygulama mağazası App Store’dan çıkardı. VK’nın geliştiricisi tarafından hazırlanan diğer uygulamalar da aynı akıbete uğradı.

App Store’da milyonlarca kez indirilen VKontakte’nin mağazadan neden kaldırıldığı konusunda henüz somut bir bilgi verilmiş değil. VKontakte tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada bu durum doğrulanırken; Mail.ru, VK Music ve Youla gibi uygulamaların da App Store’dan çıkarıldı.

VK, uygulamayı iPhone’larına indirenlerin daha önce olduğu gibi kullanmaya devam edebileceğini belirtti. Ancak kullanıcıların uygulama içi ödemeler ve bildirimler konusunda problem yaşayabileceği hatırlatıldı. Açıklamada sosyal ağa mobil tarayıcıdan erişimde bir sorun olmadığının da altı çizildi.

Rusya’daki ilk kurumsal ofisini şubat ayında açan Apple, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından mart ayında ülkedeki çevrimiçi ürün satışlarını durdurmuştu. Ancak ülkede Apple’ın yeni iPhone 14’lerini operatörler aracılığıyla satın almak mümkün.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER