Apple podcast uygulaması Scout FM’i satın aldığını doğruladı

Apple kullanıcıların zevklerine göre podcast bulmasını kolaylaştıran Scout FM uygulamasını satın aldığını doğruladı. Scout FM’de kullanıcılar tek tek podcast seçmiyor. Bunun yerine uygulama kullanıcılara dinleyici geçmişleri konusunda öneriler sunuyor. Tıpkı YouTube veya TikTok’ta olduğu gibi, yapay zekâ algoritmaları zaman içinde kullanıcıların tercihlerini öğreniyor. Böylelikle dinlenmesi tercih edilmeyecek içerikler öneriler arasından çıkarılıyor.

Apple, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen satın almayı sonunda doğruladı. Uygulamaya iOS, Android ve Alexa üzerinden erişilebiliyordu. Ancak satışın tamamlanmasının ardından Apple tüm platformlarda uygulamayı kapattı.

Podcast’ler çok uzun süredir Apple’ın cihazlarında popüler bir yere sahip. Şirket, 2012’den beri iOS’te bağımsız bir podcast uygulaması sunuyor. Apple son zamanlarda Spotify’la daha iyi rekabet edebilmek adına kendi podcast içeriklerini geliştirmek için de mesai harcıyor. Spotify podcast pazarına sonradan girse de, bu alanda yaptığı güçlü yatırımlarla akıllara gelen ilk platformlardan biri olmayı başarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OBS için Nvidia'nın mükemmel gürültü giderme desteği

Apple Podcast uygulaması genellikle kullanıcıların yaptığı manuel tercihlerle ilerliyor. Scout FM’in satın almasıyla birlikte Apple’ın daha gelişmiş bir podcast öneri sistemi sunabileceği düşünülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....