Apple popüler podcast platformu Wondery’nin peşinde

Apple podcast formatının öncülerinden biri olarak tanımlanabilir. Ancak özellikle Spotify’ın iddialı yatırımları, Cupertino merkezli şirketin podcast’lere erişimde öncelikli adres olma konumunu tehdit ediyor. Gücünü korumak isteyen Apple, bunun için yeni yatırımlara hazırlanıyor gibi görünüyor. Bloomberg’de yer alan habere göre; teknoloji devi, podcast ağı Wondery’yi satın alması muhtemel olan dört şirket arasında yer alıyor.

Wondery’nin olası bir satış için 300 ila 400 milyon dolar talep ettiği söyleniyor. Wondery ile ilgilenen bir diğer büyük teknoloji şirketinin de Sony olduğu belirtildi. Geçmişte çok sayıda podcast şirketini satın alan Spotify’ın Wondery’nin potansiyel alıcılarından biri olmaması da ayrıca dikkat çekiyor.

Bloomberg’in haberinde “en büyük bağımsız podcast stüdyolarından biri” olarak tanımlanan Wondery’nin satış sürecinin önümüzdeki aylar içinde tamamlanabileceği belirtiliyor. Ancak haberde sürecin tamamen rafa kaldırılması ihtimalinden de bahsediliyor.

Apple, WeWork’ün hikayesini anlatan Wondery podcast’ini temel alan bir dizinin Apple TV Plus izleyicileriyle buluşacağını daha önce açıklamıştı. Wondery’nin ondan fazla orijinal podcast içeriğini TV’ye uyarlamayı planladığı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PlayStation Plus Video Pass servisi için ilk işaret

Eğer bu satış gerçekleşirse, Apple podcast içeriklerinin yanı sıra TV Plus portföyünü de kuvvetlendirmiş olacak. Podcast alanında kızışan rekabetin ardından harekete geçen Cupertino merkezli şirket, daha önce de Scout FM’i satın almıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...