Apple popüler podcast platformu Wondery’nin peşinde

Apple podcast formatının öncülerinden biri olarak tanımlanabilir. Ancak özellikle Spotify’ın iddialı yatırımları, Cupertino merkezli şirketin podcast’lere erişimde öncelikli adres olma konumunu tehdit ediyor. Gücünü korumak isteyen Apple, bunun için yeni yatırımlara hazırlanıyor gibi görünüyor. Bloomberg’de yer alan habere göre; teknoloji devi, podcast ağı Wondery’yi satın alması muhtemel olan dört şirket arasında yer alıyor.

Wondery’nin olası bir satış için 300 ila 400 milyon dolar talep ettiği söyleniyor. Wondery ile ilgilenen bir diğer büyük teknoloji şirketinin de Sony olduğu belirtildi. Geçmişte çok sayıda podcast şirketini satın alan Spotify’ın Wondery’nin potansiyel alıcılarından biri olmaması da ayrıca dikkat çekiyor.

Bloomberg’in haberinde “en büyük bağımsız podcast stüdyolarından biri” olarak tanımlanan Wondery’nin satış sürecinin önümüzdeki aylar içinde tamamlanabileceği belirtiliyor. Ancak haberde sürecin tamamen rafa kaldırılması ihtimalinden de bahsediliyor.

Apple, WeWork’ün hikayesini anlatan Wondery podcast’ini temel alan bir dizinin Apple TV Plus izleyicileriyle buluşacağını daha önce açıklamıştı. Wondery’nin ondan fazla orijinal podcast içeriğini TV’ye uyarlamayı planladığı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify iPhone sahiplerinin pil tüketimi şikayetlerini inceliyor

Eğer bu satış gerçekleşirse, Apple podcast içeriklerinin yanı sıra TV Plus portföyünü de kuvvetlendirmiş olacak. Podcast alanında kızışan rekabetin ardından harekete geçen Cupertino merkezli şirket, daha önce de Scout FM’i satın almıştı.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun