Apple Park’ın çatısına düşen drone’un görüntülerini izleyin – Video

apple park droneApple’ın ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Cupertino şehrinde inşa ettiği yeni yönetim binası, Apple Park’ın havadan çekilmiş videolarını aylardır izliyoruz. İnşaat alanının tepesinden uçan drone’lar sayesinde uzay üssü şeklindeki binanın ve çevresinin nasıl gelişim gösterdiğini, düzenlendiğini yakından takip etmiştik. Ne var ki, video çekmek amacıyla drone uçuran bir kişinin başına talihsiz bir olay geldi.

Apple Park inşaatının işleyişini yıllar boyunca kayda alan Matthew Roberts’a başvuran bir kişi, geçtiğimiz hafta sonunda Apple Park üzerinde drone’unu uçururken cihazın kontrolünü kaybettiğini ve bunun da yerleşke içinde bir yerlere düştüğünü söyledi. Bulmak için de Roberts’tan yardım istedi.

Roberts, kendi DJI Phantom 4 Pro’su ile bir süre havadan tarama yaptıktan sonra, düşen drone’u çatıda bulunan güneş panellerinin arasında buldu. Düşen drone’un pilotu Apple ile iletişim kurarak neler olduğu konusunda bilgilendirmiş. Ancak cihazını geri alıp alamayacağı konusu henüz kesinlik kazanmış değil.

İyi haber ise, drone’un geleceğinin ne olacağından bağımsız olarak, düşen aracın çektiği görüntülerin kaydedilmiş olması. Roberts, bu görüntüleri kendi kanalında yayınladığı bir video ile gösterdi. Ayrıca videoda kendi aracıyla yaptığı çekimlere de yer verdi. İşte o video:

Pilotun Roberts’a söylediğine göre, uçuştan önce herhangi bir soruna dair işaret bulunmuyormuş. Drone birdenbire irtifa kaybederek yere doğru inişe geçiyor, ancak düşüşü Apple Park’ın çatısında sonlanıyor.

Şimdiye kadar Apple Park inşaatı üzerinden uçan bir drone’un düştüğüne dair habere rastlamamıştık. Yaşanan olay bu açıdan bir ilk oluyor. Bu kazadan sonra Apple, kampüsünün üzerinden yapılacak bu tarz uçuşlara bir kısıtlama getirebilir. Görüntülere göre çatıda herhangi bir hasar bulunmuyor, ancak o drone yere düşerek bir çalışanı da yaralayabilirdi.

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

The Witcher 2. Sezon fragmanı ve 3. sezon müjdesi geldi

Netflix'in Tudum etkinliğinde çok sayıda Geralt of Rivia içeriği vardı. The Witcher'ın yaklaşan ikinci sezonu, yayıncının büyük gösterisinde önemli bir varlıktı. Hayranlar, Continent'te yaşamın...

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun