Apple Omikron varyantı nedeniyle New York’taki mağazalarını kapattı

google news abone ol

Apple, COVID-19 vakalarında Omikron varyantının sebep olduğu artış nedeniyle geçtiğimiz hafta ABD’de çok sayıda mağazasını kapatmak zorunda kalmıştı. Şirket, vakalardaki artışın kesilmemesi nedeniyle New York’taki tüm mağazalarını geçici olarak kapattığını duyurdu.

Kapatılan mağazalar arasında Apple’ın Beşinci Cadde’deki ikonik mağazası bulunuyor. Buna ek olarak; Grand Central Station, Dünya Ticaret Merkezi, SoHo ve New York’un etrafındaki beş küçük ilçedeki mağazalar da geçici olarak kapatıldı. Müşteriler bu 16 mağazada alışveriş yapamayacak, ancak internet mağazasında satın aldıkları ürünleri bu mağazalardan teslim alabilecek.

Apple’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Koşulları düzenli olarak takip ediyoruz ve sağlık önlemlerimizde müşterilerimiz ve çalışanlarımızın iyiliği için düzenlemeler yapmayı sürdürüyoruz. Düzenli test, günlük sağlık kontrolleri, maske, temizlik ve ücretli hastalık izni gibi uygulamalarımız da devam ediyor.”

Apple, Omikron varyantının sebep olduğu vaka artışı nedeniyle ofise dönüşü de süresiz olarak ertelemişti. Şirket, normal şartlar altında şubat ayı itibarıyla hibrit bir yapıda ofise dönmeyi planlıyordu. Ancak vaka sayılarının artması nedeniyle bundan vazgeçen şirket, personeline uzaktan çalışmaya yönelik ihtiyaçlarının karşılanması için 1000 dolar vereceğini açıklamıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR