Apple Music Uzamsal Ses desteği bazı iPhone ve iPad hoparlörlerinden kaldırıldı

Bazı iPhone ve iPad modelleri, Apple’ın başlangıçta söz vermesine rağmen, artık Apple Music Uzamsal Ses özelliğini desteklemeyecek gibi görünüyor. Dolby Atmos destekli çok yönlü ses sağlayan özelliğin uyumluluk listesinde yapılan bir güncelleme, birkaç cihazın kaldırıldığını gösteriyor.

iPhone XR, iPad mini 5, iPad Air 3 ve 6., 7. ve 8. nesil iPad’ler artık yerleşik hoparlörleri aracılığıyla gelişmiş ses teknolojisini destekleyebilen cihazlar olarak listelenmiyor. Bu düşük güçlü hoparlörlerin sınırlı doğası göz önüne alındığında, zaten bu destekten mükemmel bir deneyim elde etmek mümkün olmayacaktı.

Güncellenen destek dokümanında Apple Music Uzamsal Ses desteği için “iPhone XS veya sonraki modellerde (iPhone SE hariç), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil veya sonraki model), iPad Pro 11 inç veya iPad Air (4. nesil) üzerindeki yerleşik hoparlörler bilgisi veriliyor. Yukarıda sözünü ettiğimiz cihazlar ise artık bu listede yer almıyor.

Ne var ki, Uzamsal Ses destekli müzik parçalarını kulaklıklar aracılığıyla dinlemek için listeden kaldırılmış bu cihazları mümkün olacak. Yani bu cihaz sahipleri için destek tamamen ortadan kalkmıyor. Ancak bir dizi hoparlör için tasarlanan bu deneyimi taklit etmek için kullanılacak kulaklıkların da iyi bir standartta olması gerekiyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...