Apple Music için klasik müzik odaklı yeni bir uygulamanın işaretleri görüldü

google news abone ol

iOS 15.5’in beta sürümünde yapılan incelemede ortaya çıkarılmış ayrıntılara göre, Apple Music için yeni bir yardımcı uygulama yolda olabilir. Bu uygulama daha çok klasik müziğe odaklanıyor gibi görünüyor.

Apple Music ile ilgili olarak, Kullanıcıların “klasik müzik için optimize edilmiş yeni bir uygulama” olarak tanımlanan “In Apple Classical” parçalarını çalmaktan mutlu olup olmadıklarını soran yeni onay mesajları tespit edildi.

Bu, Apple’ın daha odaklanmış bir müzik dinleme deneyimi isteyenler için kendi klasik müzik uygulamasını çıkaracağının açık bir göstergesi olarak nitelendirilebilir. Şirketin geçen yıl Primephonic adlı şirketi satın aldığını düşündüğümüzde, bu uygulamanın sürpriz olmadığını söyleyebiliriz.

Bu satın almayı net bir hedef olmadan yapmak biraz şaşırtıcı olurdu, bu yüzden Apple’ın Primephonic deneyimini kendisinin üstlenmesini bir noktada bekliyorduk. Bu optimizasyonların kullanıcılara ne gibi faydalar sağlayacağını görmek de ilginç olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple TV Plus yeni dizisi Shrinking'in yayın tarihini açıkladı

Yeni uygulamanın ne zaman dağıtıma çıkacağını açık şekilde gösteren bir işaret ise henüz ortaya çıkmadı. Ancak birkaç hafta sonra WWDC 2022 var ve geliştiricilere özel bu etkinlikte Apple, klasik müzik deneyimine odaklanacağı belirtilen yeni uygulamasının duyurusunu da yapabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR