Apple Music Google Asistan destekli cihazlara geliyor

Google Asistan uyumlu cihazlar sonunda Apple Music desteğine kavuşuyor. Bu cihazlar arasında hem Google’ın Nest markalı ve Home serisi akıllı hoparlörler hem de diğer üreticilerin akıllı hoparlörleri bulunuyor.

Apple Music aboneleri, hesaplarını Asistan uyumlu cihazlarına telefonlarındaki Google Home uygulaması üzerinden bağlayabilecek. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcılar sesli komut vererek Apple Music’te müzik dinlemeye başlayabilecek.

Apple Music’in Google Asistan destekli cihazlarda kullanılabileceğine dair haberler geçtiğimiz yıl gündeme gelmişti. Bu desteğin işareti Google Home uygulamasında görülmüştü. Ancak daha sonrasında bunun bir hata olduğu belirtilmiş ve söz konusu işaret uygulamadan kaldırılmıştı.

Apple Music ilk olarak ABD, Almanya, Fransa, İngiltere ve Japonya’da Asistan uyumlu cihazlarda kullanılabilecek. Bu desteğin diğer bölgelerde ne zaman aktif hâle geleceği konusunda şimdilik bilgi verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix canlı aksiyon Pokémon dizisi için hazırlık yapıyor

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...