Apple Music Android Auto’ya geldi

Apple, Apple Music Android versiyonu için bir güncelleme yayınladı. Güncellemeyle birlikte gelen en önemli yenilik Android Auto desteği oldu.

Android kullanıcısı olup da Spotify yerine Apple’ın müzik servisini tercih edenler bundan böyle Google‘ın araç içi bilgi ve eğlence platformundan da yararlanabilecekler. Apple, geçen ay bu özelliğin testlerine başlamıştı.

CarPlay gibi rakip bir platforma da sahip olan Apple, Android Auto’ya müzik servisi için desteğini önce getirerek YouTube Music servisini de yenmiş oldu. Google, otomobillere özel YouTube Music deneyiminin çok yakında geleceğini söylemişti.

Bu arada Google da, iOS 12‘nin yayınlanmasının hemen ardından Google Haritalar’ı Apple’ın CarPlay platformuna getirmişti.

Apple, Android’in bazı rahatlıklarını göz ardı etmiyor. Apple Music, iOS’te var olmayan microSD karta depolama imkanını destekliyor.

Apple Music Android uygulamasına gelen son güncellemeyle birlikte şarkı sözlerini girerek arama imkanı getiriliyor. iOS’e gelmiş iyileştirilmiş sanatçı görünümü Android’e de taşınıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

YouTube masaüstüne video indirme özelliğini test ediyor

YouTube, videoları masaüstü web tarayıcınıza indirmenize olanak sağlayacak, resmen kendisine ait olacak bir yöntemi test ediyor. 19 Ekim'e kadar sürecek olan test için uygun olup...

iPadOS 15 İncelemesi

Apple'ın tabletlerine özel işletim sistemi iPadOS, en son sürümü iPadOS 15 ile birlikte iPad'lere yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Apple iOS 15 ile birlikte...

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...