Apple Music’in para ödeyen abone sayısı 10 milyonu geçti

apple music abone sayısı

Apple’ın müzik servisi Apple Music’in ödeme yapan üye sayısı 10 milyonu geçti. Haziran 2015 sonunda çıkış yapan ve henüz Türkiye’de faaliyette olmayan Apple Music için başlangıçta üç aylık ücretsiz deneme imkanı sunulmuştu.

Apple Music faaliyete geçtiğinden bu yana sadece ekim ayında Apple, ödeme yapmakta olan abone sayısının 6.5 milyon olduğunu açıklamıştı. Kasım ayında ise Apple Music Android’de faaliyete geçmişti. Hiç şüphesiz, bu adım servise yeni kullanıcılar eklemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple Music nedir?

10 milyon abone sayısını geçmek önemli bir dönüm noktasının aşılması anlamına geliyor. Böylelikle Apple Music abone sayısı kısa sürede Spotify’ın para ödeyen abone sayısının yarısı kadar büyüklüğe ulaşmış oluyor.

Apple Music abone sayısı Spotify’ın paralı abonelerinin yarısına ulaştı

Apple Music’in Spotify’a göre sergilemiş olduğu büyüme de etkileyici sayılabilir. Spotify’ın 10 milyon para ödeyen abone sayısına erişmesi altı yıl almıştı. Apple Music ise bu rakama sadece altı ay gibi kısa sürede ulaştı. Ancak unutmamalı ki Spotify’ın işinin temelini reklam tabanlı ücretsiz versiyonunu kullanan kullanıcılar oluşturuyor.

Apple, müzik servisini kullanıcılara çekici göstermek amacıyla çeşitli özel tanıtımlar, konserler ve albüm çıkışları gerçekleştiriyor. Son olarak Taylor Swift’in 1989 World Tour turnesi Apple Music üyelerine ücretsiz olarak ulaştırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER