Eğlence

Apple Michael J. Fox’un hayatının anlatan film için çalışmalara başladı

apple michael j. fox

CODA ile Oscar’a uzanan Apple, orijinal film katalogunun yeni üyesi için kolları sıvadı. Bu film, standart bir senaryolu yapım olmayacak. Geleceğe Dönüş üçlemesinin yıldızı Michael J. Fox, yeni Apple orijinal filminin ana kahramanı olacak.

Filmde Kanadalı yıldızın hayatının anlatılacağı belirtildi. Deadline sitesinin haberine göre; Los Angeles, New York ve Vancouver’da yapım süreci başlayan filmin yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü Davis Guggenheim oturuyor. Guggenheim’ın yönetmenliğini üstlendiği 2006 yapımı Uygunsuz Gerçek belgeseli, En İyi Belgesel dalında Oscar ödülünü kazanmıştı.

Filmde belgesel ve arşiv materyallerinin yanı sıra senaryolu unsurlara da yer verileceği söyleniyor. Fox’un olağanüstü hikayesinin filmde ünlü oyuncunun ağzından aktarılacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Fox’un yolculuğu Kanada’daki bir askeri üsten başlamış ve 1980’li yıllarda Hollywood yıldızlığına kadar varmıştı. Şöhretinin zirvesindeyken 29 yaşında Parkinson teşhisi konan Fox’un hayatından daha önce görülmeyen kesitlere filmde yer verileceği söyleniyor. Filmde izleyicilerin Michael J. Fox’un filmlerinde görmeye alışık olduğumuz komedi, macera, romantizm ve drama unsurlarını bulacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Apple Michael J. Fox filmi için Concordia Studio isimli yapım şirketiyle çalışıyor. Apple daha önce de Emmy ödüllü belgeseli Boys State’i Concordia ile birlikte hazırlamıştı. Davis Guggenheim, Annetta Marion, Will Cohen ve Jonathan King’in de filmin yapımcıları arasında yer alacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER