Apple MagSafe ile kablosuz şarj deneyimini geliştiriyor

Apple’ın yeni iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max telefonlarının ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi de MagSafe oldu. Kablosuz şarj Apple’ın iPhone’ları için yeni bir özellik değil, ancak MagSafe ile deneyim başka bir noktaya taşınıyor. Bu arada bir zamanlar MacBook bilgisayarlarda şarj bağlantısı olarak kullanılan MagSafe markası farklı bir şekilde geri dönüyor.

Apple’ın belirttiğine göre MagSafe, kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor. iPhone 12, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro modellerini tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor.

Kablosuz şarj bobininin etrafında, hizalama ve verimlilik için optimize edilmiş bir mıknatıs grubu bulunan MagSafe, iPhone’a yeni bir deneyim getiriyor ve iPhone’a her seferinde mükemmel bir şekilde bağlanıyor.

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlıyor. Üstelik mevcut Qi özellikli aygıtlarla da uyumluluk taşıyor. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtının yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar ve bir deri cüzdan da bulunuyor. Apple, üçüncü taraf üreticilerin inovatif MagSafe aksesuarları tasarlamalarını da bekliyor.

MagSafe Şarj Aygıtı, MagSafe özellikli Deri Cüzdan ve 12 Pro Silikon Kılıf ve Şeffaf Kılıf 16 Ekim Cuma günü yurt dışında satışa çıkacak. MagSafe Duo Şarj Aygıtı ve Deri Zarf Kılıf daha sonraki bir tarihte satışa sunulacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...