Apple MacBook Pro sızıntısı dokunmatik şeridi açık ediyor

Touch ID ve MacBook tarzı klavye tuşları da dikkat çekiyor

apple macbook proApple’ın perşembe akşamı düzenlenecek etkinlikte yeniden tasarlanmış MacBook Pro’yu tanıtacağı geniş bir kesim tarafından bekleniyor. Ancak görünüşe göre, bazı görüntüler ortaya çıkmak için daha fazla sabredemedi.

MacRumors sitesi macOS Sierra’ya dün gelen güncellemenin için yerleştirilmiş bir çift fotoğrafa rastladı. Her ikisi de yeni MacBook Pro’yu, klavyenin üstündeki dokunmatik paneli ve parmak izi okuyucusunu gösteriyor.

Görüntülerde hem ekran hem de tuşlar etrafında daha ince çerçevelere sahip olan, daha dar bir MacBook Pro görünüyor. Tuşlar daha düz görünüyor, böylelikle MacBook’ta kullanılan ince formata uyum sağlanıyor. Bunun dışında tasarım az ya da çok bildiğimiz Pro’ya benziyor.

apple macbook proTabii ki, bu görüntülerde esas dikkat çekici nokta klavyeni üstünde yer alan dokunmatik şerit. Bunun dedikodusu aylardır yapılıyordu. Fotoğraflar bunun nasıl bir kullanım sunacağı hakkında bazı ipuçları veriyor. Bilgisayar kapalı olduğunda bu şerit tamamen boş ve siyah görünüyor. Açık durumdayken ekranda ne varsa, ona uygun çeşitli renkler, butonlar ve semboller gösteriliyor.

Apple MacBook Pro’nun dokunmatik şeridinin özel adı da olacak

Fotoğraflardan bir tanesinde bu şeridin Apple Pay için kullanımı gösteriliyor. Bir ok dokunmatik şeridin sağ köşesini işaret ediyor ki, burada da Touch ID parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Aspple bu dokunmatik şeridi Magic Toolbar, yani Sihirli Çubuk olarak adlandırabilir. The Trademark Ninja’dan Brian Conroy, Apple’ın kayıtlarına baktığında bu isim için yapılmış bir ticari marka hakkı başvurusuna rastlamış. Bu, ismin gerçekten belli olduğuna dair bir kanıt sayılmaz, ancak Apple’ın hangi ismi vereceği konusunda büyük bir ipucu sayılabilir. Ne de olsa Apple’ın elinde Magic Keyboard, Magic Trackpad ve Magic Mouse gibi isme sahip aksesuarlar mevcut. Şerit için de “Magic” tanımlaması mantıksız kaçmayacaktır.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...

TCL 20 SE İncelemesi

2021 yerli üretim telefonların yılı oluyor. Özellikle Çinli markaların bu yılın başından itibaren Türkiye'de çeşitli modellerinin üretimine başladığını görüyoruz. TCL de bu markalardan bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın