Apple M1 işlemcili Mac mini için 10 Gigabit Ethernet desteği ekledi

M1 işlemcili Mac mini şimdi 10 gigabit ağ bağlantı desteği olacak şekilde seçilebiliyor. Intel işlemcili muadillerde bulunan bu 10 Gigabit Ethernet özelliği şimdiye kadar Apple M1 işlemcili konfigürasyonlarda sunulmuyordu.

2020 model masaüstü bilgisayarına yönelik bu güncelleme, yeni iMac ve iPad Pro’ların da dahil olduğu yeni ürünlerle birlikte sessiz sedasız biçimde Apple online mağazaya eklendi. Daha hızlı ağ bağlantısı eklemek, bilgisayarın fiyatına 1100 TL daha ekleyecektir. Bu Intel sürümüne 10 Gigabit Ethernet desteği eklemekle aynı fiyattadır.

Apple, 10 Gbps bağlantı noktasını 2018’de Mac mini’ye bir seçenek olarak eklediğinde, ev ve profesyonel sunucular çalıştıranların yanı sıra daha ucuz bir Mac’ten (ağa bağlı depolama kullanan video profesyonelleri gibi) hızlı ağ erişimine ihtiyaç duyan herkes tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Ancak Apple, bilgisayarın kendi özel yongasına sahip daha hızlı bir sürümünü çıkardığında standart Gigabit Ethernet’ten daha hızlı ağ ekleme yeteneği bulunmuyordu. Neyse ki Apple, 10 Gigabit Ethernet bağlantısının eksikliğini bu küçük güncellemeyle gideriyor. Bu eksiklik nedeniyle M1 işlemcili Mac mini’den uzak duranlar, kararlarını bir kez daha gözden geçirebilirler.

10 Gigabit Ethernet içeren Mac mini için gönderim süresi uzayabilir

Daha hızlı ağ bağlantısını destekleyen Apple Silicon işlemcili Mac mini için hemen şimdi sipariş verebilirsiniz. Ne var ki, 10 Gigabit Ethernet seçeneğini tercih ettiğinizde, gönderim süresinin değişebileceğini belirtelim. Temel M1 Mac mini konfigürasyonunda daha hızlı ağ bağlantısını seçtiğimde, hemen olan gönderim süresi 5-7 gün seviyesine çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ASUS'tan ROG serisine iki yeni oyuncu bilgisayarı: ROG Zephyrus S17 ve M16

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...