Apple klasik müzik servisi Primephonic’i satın aldı

Apple Music klasik müzik kütüphanesini geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Cupertino merkezli şirket, klasik müzik alanında uzmanlaşan çevrimiçi müzik platformu Primephonic’i satın aldı. Primephonic’in özellikleri ve çalma listeleri Apple Music’e entegre edilecek.

Apple’dan yapılan açıklamada, kullanıcılara daha gelişmiş bir klasik müzik deneyiminin sunulacağı belirtildi. Bağımsız Apple Müzik klasik uygulaması da 2022’de kullanıcılarla buluşacak.

Apple’ın satın aldığı Primephonic, artık yeni müşteri kabul etmiyor. Servis 7 Eylül’den itibaren mevcut formatında çalışmayacak.

Apple’ın açıklamasında Primephonic’in çalma listelerinin ve özel içeriklerinin Apple Music’e entegre edileceği belirtildi. Önümüzdeki dönemde Primephonic’in en sevilen özellikleri de Apple Music’e taşınacak. Bunlar arasında gelişmiş gezinme, besteci ve repertuvara göre arama yapılabilmesi, klasik müzik üst verilerinin detaylı şekilde gösterilmesi gibi özellikler bulunuyor.

Apple klasik müzik hayranlarına ne kadar ciddi olduğunu göstermek için özel bir klasik müzik uygulamasını hayata geçireceğini açıkladı. 2022’de yayınlancak bu uygulamada Primephonic’in alışılagelmiş arayüzü kullanılacak.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...