Apple gelecek yıl yepyeni bir kablosuz şarj teknoloji iPhone çıkarabilir

apple kablosuz şarj

Apple iPhone ve iPad için kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ve bu teknoloji 2017 yılıyla birlikte çıkış yapabilir. Bloomberg’in haberine göre, şirket iş ortaklarıyla birlikte bir telefonu belirli bir uzaklıktan şarj etmeyi sağlayacak bir teknoloji üzerine çalışıyor.

Halbuki Apple’ın kendi akıllı saati Apple Watch ve diğer bazı kablosuz şarj özellikli telefonların kablosuz şarjı endüktif şarj sistemiyle sağlanıyor. Yani bu cihazların şarj olması için bir şarj matına veya yastığına temas ettirilmesi gerekiyor.

Apple’ın iPhone 7 olarak adlandırılması ve yılın ikinci yarısında gelmesi beklenen gelecek nesil iPhone’da 3.5 mm. kulaklık jakını kaldıracağı söyleniyordu. Söz konusu kablosuz şarj çözümü bu beklenen akıllı telefon için geç kalabilir, ancak gelecek yıl çıkacak bir sonraki nesil iPhone ile birlikte en sonunda 3.5 mm. kulaklık jakının kaldırılmasıyla birlikte yaşanabilecek potansiyel problemlerden birisini ortadan kaldırabilir.

Örneğin Lightning portuna bağlı kulaklıkla müzik dinlerken telefonunuzu şarj etmek için Lightning portunun boşalmasını beklemeyecek, doğrudan Apple kablosuz şarj yöntemini kullanabileceksiniz. O zamana kadar kablosuz kulaklık ve kablolu şarj ikilisinin bir arada bulunduğu yöntemden yararlanmak gerekecek gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER