Apple teknoloji dünyasının tecrübeli yöneticilerinden Jon McCormack’ı transfer etti

apple jon mccormackApple’ın insan kaynakları departmanı son zamanlarda oldukça yoğun çalışıyor gibi görünüyor. Cupertino merkezli şirket, teknoloji sektörünün önemli ve tecrübeli isimlerini kadrosuna dahil etmeyi sürdürüyor. Apple Jon McCormack ile büyük transferlerine bir yenisini daha ekledi.

Apple’ın en yeni üyesi Jon McCormack büyük şirketlerde çalışmaya ve bu şirketler arasında geçiş yapmaya yabancı biri değil. McCormack’ın eski işverenleri arasında Amazon, Google ve HP gibi büyük markalar bulunuyor.

Apple, Bloomberg’e gönderdiği bir açıklamayla McCormack’ın şirkette başkan yardımcısı unvanıyla çalışacağını ve yazılım üzerine yoğunlaşacağını doğruladı. McCormack’ın Apple’da üstleneceği göreve dair detaylar ise hâli hazırda belirsizliğini koruyor.

McCormack, 2015’in ağustos ayında Amazon’un donanım cihazları birimindeki teknoloji şefliğinden Google’a katılmak için ayrılmıştı. Tecrübeli yöneticinin Google’da şirketin gelişmiş teknolojiler ve projeler biriminde görev yaptığı söylenmişti. McCormack’ın Yahoo’daki macerası ise sadece iki ay sürmüştü.

Apple John McCormack öncesinde de Google’ın yapay zekâ ve aramadan sorumlu ismi John Gianandrea’yı transfer etmişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER